„Nigdzie stąd nie pojedziecie”, czyli 19 edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL

mat.pras.

Performanse, oprowadzania kuratorskie, spacery historyczne i dźwiękowe oraz debaty w ramach Sceny Społecznej. To wszystko w ramach trwającego Przeglądu Sztuki SURVIVAL. 19 edycja festiwalu odbędzie się w Kotłowni budynku słynnego Pafawagu, jednej z największych w Europie fabryk maszyn i taboru kolejowego.

– Takich kotłowni zachowało się u nas i w Europie niewiele – o miejscu, w którym odbywa się wystawa opowiada Ewa Pluta, organizatorka wydarzenia.


Hasło przyświecające wydarzeniu w tym roku brzmi „Nigdzie stąd nie pojedziecie”. Organizatorzy chcą zachęcić do przyjrzenia się pojęciu mobilności w kontekście pandemii. 

Pojawia się pytanie czy brak kierunku, brak możliwego celu związanego z przemieszczaniem się oznacza brak przyszłości. Jak rozumiemy bycie i trwanie w oczekiwaniu na zmianę, która nie wiadomo co przyniesie ale też karze nam zweryfikować to co uznawaliśmy za normalność? – mówi Małgorzata Miśniakiewicz, kuratorka festiwalu.

W ramach wystawy zobaczyć będzie można 30 prac malarskich, instalacji dźwiękowych i wideo. Szczegóły na stronie: survival.art.pl. Wstęp wolny.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content