Lista samorządów, które skorzystają ze wsparcia oferowanego przez samorząd województwa

fot. Radio Rodzina

Zarząd Województwa podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu w ramach programu „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej”. Dziś podczas sesji sejmiku poznaliśmy listę samorządów, które skorzystają ze wsparcia oferowanego przez samorząd województwa.

– Cieszy mnie ogromne zainteresowanie naszym programem. Dofinansowane projekty pozwolą w znacznym stopniu poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego, a tym samym mieszkańców gmin. Gorąco zachęcam do składania wniosków w kolejnych edycjach – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.

Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej to konkurs dla gmin, który ma na celu realizację zasady równomiernego rozwoju w województwie. Pozwala on na wsparcie gmin w realizacji zadań własnych, wpisujących się w Strategię Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030 i realizujących tym samym jej cele strategiczne. Fundusz stanowi realizację uprawnień samorządu województwa do udzielania pomocy (w tym finansowej) innym jednostkom samorządu terytorialnego.

W tegorocznej edycji konkursu na dotacje przewidziano środki w wysokości 3 milionów złotych, które pozwolą na udzielenie wsparcia 25 dolnośląskim gminom. Dotacje udzielone w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej w podziale na subregiony przedstawiają się następująco:

•          subregion wałbrzyski – 11 gmin (44% udziału)

•          subregion wrocławski – 8 gmin (32% udziału)

•          subregion jeleniogórski – 5 gmin (20% udziału)

•          subregion legnicko – głogowski – 1 gmina (4% udziału)

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content