Misje zamiast wakacji. Gosia i Kuba o wyjeździe na Czarny Ląd

fot. PJB

Są młodzi, odważni oraz pełni życia i pomocy innym. Nie wybierają popularnych form spędzania wakacji. Małgosia i Kuba to wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu. W tym roku zdecydowali się pomagać na misjach w Sudanie Południowym i Liberii.

O swoich motywacjach – mówi Małgorzata Miklas, która jest studentką pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, a która będzie pomagała przez trzy miesiące w Sudanie Południowym.

Jakub Wojsławski jedzie na miesiąc do Liberii.

Wolontariusze zdradzili, czym będą się zajmować na placówce misyjnej.

POSŁUCHAJ:

Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu Wrocław” działa od 13 lat. Do tej pory na misje wyjechało ponad 60 wolontariuszy. Okres przygotowania trwa 2 lata. Wolontariat prowadzi stałe projekty pomocowe dla placówek misyjnych, zwłaszcza dzieci i młodzieży (Adopcja Miłości), stałymi partnerami pomocowymi są liczne parafie diecezji wrocławskiej, legnickiej i świdnickiej, które wolontariusze odwiedzają w czasie tzw. tzw. Niedzieli Misyjnych.

W najbliższą niedzielę (27 czerwca) w Katedrze Wrocławskiej o godz. 13.00 wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” we Wrocławiu zostaną rozesłani do pomocy w krajach Trzeciego Świata. Pięciu wolontariuszy będzie pomagać w Sudanie Południowym i Liberii.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content