Wyjeżdżamy na rodzinny biwak – co ze sobą zabrać?

fot. Radio Rodzina

Wyjazd na kemping to świetna alternatywa dla tradycyjnych wakacji w hotelu. Biwak pozwala przeżyć prawdziwą przygodę i poczuć niesamowitą bliskość z naturą. Wyprawa pod namioty wymaga jednak dobrego przygotowania, przede wszystkim pod kątem odpowiedniego wyposażenia. Na biwaku mogą wydarzyć się różne niespodzianki, dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Zatem co zabrać ze sobą na rodzinny kemping? Podpowiadamy.

Sprzęt na rodzinny biwak – namiot

Kompletowanie biwakowej wyprawki warto rozpocząć od rzeczy najważniejszej, czyli namiotu. Wybór konkretnego modelu powinien być dobrze przemyślany, ponieważ to właśnie ta tymczasowa konstrukcja składająca się z płachty rozpostartej na ramie lub słupkach będzie pełniła funkcję zakwaterowania naszej rodziny. Bardzo ważny okazuje się parametr nieprzemakalności tkaniny – wartość na poziomie 3000 mm powinna dać sobie radę nawet w podczas ulew. Pozostaje też pytanie: nylon czy poliester? Pierwsze rozwiązanie jest lżejsze, ale to poliester zapewnia optymalną ochronę przed deszczem.

Akcesoria na rodzinny biwak – ciepłe ubrania i koce

Pogoda w Polsce bywa nieprzewidywalna, niezależnie od tego czy wybieramy się w góry, nad morze czy na Mazury. Dlatego warto mieć ze sobą cieplejszą odzież, dzięki której nawet zimne noce nie popsują wyjazdu. Warto także mieć pod ręką solidne koce, które w razie potrzeby dodatkowo zabezpieczą nas przed chłodem.

Wyposażenie na biwak – podręczna apteczka

Bardzo ważnym elementem wyposażenia na rodzinny biwak jest apteczka turystyczna, a dokładniej jej zawartość. Co powinno się w niej znaleźć? Środki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne, środki dezynfekujące na rany, leki na alergie, preparaty na ukąszenia, a także maść na urazy, plastry, opatrunki i bandaże. Należy oczywiście pamiętać o kremach z filtrem, a także środkach na poparzenia słoneczne.

Akcesoria na biwak – latarki

Pakując bagaże na wyjazd pod namioty nie można zapomnieć o tak podstawowych akcesoriach jak latarki turystyczne, które są nieocenione po zapadnięciu zmroku. Świetnie sprawdzą się latarki uniwersalne, które można wykorzystać zarówno podczas zabaw z dziećmi, jak i do monitorowania ewentualnych zagrożeń, a także modele typu szperacz, które zapewniają bardzo mocne światło, idealne na wieczorne posiadówki przed namiotem.

Gadżety na biwak – dron

Planując wyjazd na rodzinny kemping warto pomyśleć o zabraniu ze sobą ciekawych gadżetów – drony z kamerą. Modele dostępne na rynku wyróżniają się coraz bardziej przystępnymi cenami, a możliwość uwiecznienia malowniczych pejzaży na zdjęciach lub filmach robionych z powietrza to prawdziwa gratka dla miłośników nietuzinkowych pamiątek.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content