Nowe pomieszczenia dydaktyczne i sala im. Ojca Świętego Benedykta XVI

fot. Radio Rodzina

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu zaprezentował swoje wnętrza po remoncie. Dawna czytelnia czasopism i magazyny zamieniły się w salę wykładową z nowoczesnym wyposażeniem.

W uroczystości otwarcia i poświęcenia nowej sali uczestniczyli księża profesorowie, wykładowcy PWT, Jego Magnificencja Rektor oraz Wielki Kanclerz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu – ks. Abp Józef Kupny.

Ksiądz dr Jerzy Witczak opowiedział nam, jak dawniej wyglądała ta przestrzeń.

Po remoncie pomieszczenia zagospodarowano do potrzeb dydaktyki. W sali będą odbywać się zajęcia dla studentów, z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu. Mówi dyrektor administracyjny wydziału, ks. Mariusz Sobkowiak.

Po roku nauczania zdalnego na powrót studentów czeka wykładowca teologii duchowości na PWT, ks. Biskup prof. Andrzej Siemieniewski.

Znakomity teolog

Patronem nowej sali w budynku dydaktycznym został Ojciec Święty Benedykt XVI. W trosce o upamiętnienie tak ważnej postaci Kościoła Powszechnego i jego myśli teologicznej ks. Arcybiskup Józef Kupny wydał dekret.

Rektor uczelni, ks. prof. Włodzimierz Wołyniec przyznaje – wyremontowana sala posłuży również wykładowcom.

Nowa sala dydaktyczna pomieści 72 osoby. Od października, jeśli przepisy na to pozwolą, studenci i wykładowcy PWT powrócą do zajęć stacjonarnych.

Uczelnia papieska zachęca do rekrutacji zwłaszcza osoby spoza Wrocławia bądź z niepełnosprawnością – które będą mogły studiować na odległość dzięki zastosowanej technologii.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content