Czy to Euro mogło się udać?

Dwie porażki, jeden remis – takim bilansem piłkarze reprezentacji Polski zakończyli swój udział podczas Euro 2020. Podopieczni Paulo Sousy w ostatnim meczu przegrali ze Szwecją 3:2 i z 1 punktem na koncie zajęli ostatnie miejsce w grupie E.

O przyczynach tej porażki rozmawialiśmy z Maćkiem Piaseckim, dziennikarzem WP.pl oraz Sportowych Faktów. Zdaniem naszego gościa, winnymi wyniku środowego spotkania nie są tylko obrońcy.

Oceniając reprezentacje, uwagę trzeba skierować również na trenera. Paulo Sousa na wdrożenie swojego pomysłu na grę miał 150 dni. Tyle przed rozpoczęciem Euro 2020 objął stery reprezentacji Polski. – Nikt mnie nie przekona, że błąd nie został przykryty błędem – o wyborze Paulo Sousy mówił Maciek Piasecki.

Wczorajsze spotkanie pokazało po raz kolejny, że ta reprezentacja potrafi zareagować po stracie bramki i mocniej zaatakować. Co ciekawe, pod wodzą Paulo Sousy reprezentanci Polski nie przegrali żadnej drugiej połowy. Niestety mecz piłkarski to nie tylko druga połowa.

Czy Paulo Sousa otrzyma więcej czasu? Naszym zdaniem powinien. Co prawda tym turniejem nie porwał serc Polskich kibiców, ale pokazał, że ma własny pomysł na grę reprezentacji, potrafi wpłynąć na piłkarzy w trakcie meczu, a także dobrze współpracuje z piłkarzami – czego np. brakowało trenerowi Brzęczkowi.