Rozesłanie misyjne 2021

mat. prasowe

W najbliższą niedzielę (27 czerwca) w Katedrze Wrocławskiej o godz. 13.00 wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” we Wrocławiu zostaną rozesłani do pomocy w krajach Trzeciego Świata. Pięciu wolontariuszy będzie pomagać w Sudanie Południowym i Liberii.

Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu Wrocław” działa od 13 lat. Do tej pory na misje wyjechało ponad 60 wolontariuszy. Okres przygotowania trwa 2 lata. Wolontariat prowadzi stałe projekty pomocowe dla placówek misyjnych, zwłaszcza dzieci i młodzież (Adopcja Miłości), stałymi partnerami pomocowymi są liczne parafie diecezji wrocławskiej, legnickiej i świdnickiej, które wolontariusze odwiedzają w czasie tzw. Niedzieli Misyjnych.

Sudan Południowy

Wolontariuszki przez rok będą pracować w przedszkolu Sióstr Salezjanek w Wau. Projekt dotyczy nie tylko edukacji najmłodszych, ale także wsparcia miejscowych nauczycieli. Zostaną zorganizowane dla nich 3-miesięczne warsztaty, które mają ich wyposażyć w umiejętności i wiedzę z zakresu metodologii organizowania zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zajęcia będą zawierały elementy muzyczne, ruchowe, sportowe oraz przyrodniczo-fizyczne. Przedszkole zostanie także wyposażone w pomoce dydaktyczne i zabawki.Projekt przebiega pod hasłem „Czyń dobro – edukacja na wesoło”. Ponadto  wolontariuszki będą pracować w miejscowej klinice i aptece wspierając personel medyczny. W wolnym czasie będą prowadzić tańce, zabawy i zajęcia sportowe dla dzieci w wieku szkolnym, a także będą pracować w szkole podstawowej ucząc języka angielskiego. Przeprowadzi również warsztaty dla nauczycieli mające na celu nauczenie ich przeprowadzania aktywizujących gier i zabaw wspomagających naukę języka obcego. Klinika zostanie wyposażona w środki opatrunkowe i podstawowe leki, natomiast szkoła otrzyma materiały dydaktyczne i sprzęt sportowy. Projekt przebiega pod hasłem „Czyń dobro – pomagaMY w Wau”

Helena Zmitrowicz- Ostrowska (jedzie na 1 rok) – studentka pedagogiki. Pragnie ofiarować swoje życie w służbie innym, a szczególnie dzieciom, gdyż to one są przyszłością świata. Bardzo lubi podejmować nowe wyzwania, bo wie, że z Panem Bogiem może wypłynąć na najgłębsze oceany. Wolne chwile spędza na łonie natury. Pasjonuje się muzyką. 

Małgorzata Miklas (jedzie na 3 miesiące) studentka pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Uwielbia spędzać czas z dziećmi, ponieważ jak twierdzi dorównuje im wyobraźnią.                 W wolnych chwilach uczy się gry na ukulele lub przenosi się do świata filmów i seriali.

Aleksandra Beńko (jedzie na 3 miesiące)  – absolwentka filologii francuskiej. Nie może wysiedzieć w jednym miejscu, bo świat jest zbyt duży i tyle można jeszcze od­kryć. Zapasjonowana językami obcymi i wciąż szukająca nowych wyzwań, bo gdy jest zbyt łatwo, to robi się nudno.

Liberia

Projekt pod hasłem Window(s) na Liberię ma na celu udostępnienie dzieciom i młodzieży w miejscowości Tappita „okna na świat”. Nasi wolontariusze przeprowadzą w szkole im. św. Franciszka kurs obsługi komputera i Internetu. W prosty i przyjazny sposób przekażą wiedzę na ten temat. Dzięki temu młodzi będą mogli kontynuować edukację na wyższych uczelniach i zdobyć stabilne zatrudnienie. Zwiększony dostęp do informacji przyczyni się do lepszego poznania świata, który ich otacza. Wolontariusze podejmą się także remontu pracowni komputerowej, a także zakupią do miejscowego oratorium sprzęt sportowy.

Radosław Szczęsny (jedzie na 1 miesiąc)  – Były Wychowanek Salezjański, a z Salezjanami jest związany od urodzenia. Na co dzień pracuje w branży IT. Interesuje się różnego rodzaju sportem,                                          a także esportem, ale lubi także usiąść przy książkach Stephena Kinga.

Jakub Wojsławski (jedzie na 1 miesiąc) – uczeń drugiej klasy liceum. Uwielbia fotografię, która uwrażliwia na piękno człowieka i świata. W wolnych chwilach leży w hamaku w środku lasu albo podróżuje autostopem spotykając niesamowitych ludzi. Nie lubi ograniczać Ducha Świętego gdy przychodzi On w lekkim powiewie

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content