Zakończył się kolejny etap budowy Bramy Oławskiej

fot. Radio Rodzina

Brama Oławska to biurowiec powstający we Wrocławiu na miejscu dawnej siedziby PZU przy pl. Dominikańskim. Inwestorem w jest Tower Inwestycje (spółka z Grupy PZU), a wykonawcą firma Warbud.

Prace budowlane rozpoczęły się w lutym ubiegłego roku i postępują zgodnie z harmonogramem. Na przełomie maja i czerwca br. zakończył się etap budowy biurowca w stanie surowym. Budynek powstaje na działce położonej w ścisłym centrum Wrocławia, na której od 1970 roku stał biurowiec PZU projektu Ryszarda Natusiewicza.

Gdy podejmowaliśmy decyzję o wybudowaniu nowego budynku zależało nam przede wszystkim na jak najmniejszym oddziaływaniu na środowisko. To odzwierciedla się zarówno w zastosowanych rozwiązaniach technicznych, ale również chociażby w zaprojektowaniu przestrzeni dla rowerzystów. Architektura budynku, który powstaje na działce przy ul. Oławskiej połączy ze sobą elementy nowoczesności oraz tradycji, przy okazji nawiązując do pobliskiej zabudowy. – powiedział Wojciech Dębski, Prezes Zarządu Tower Inwestycje.

Obiekt jest obecnie w stanie surowym otwartym. Na tym etapie budynek ma już żelbetowe ściany nośne,
klatki schodowe, tarasy i stropy. Komercjalizacją obiektu zajmuje się firma CBRE.

W 2020 roku rynek biurowy we Wrocławiu powiększył się o 58,4 tys. mkw. i wciąż wiele budynków pozostaje w budowie. Najemcy poszukują nowoczesnych przestrzeni do pracy, takich jak realizowany przez Tower Inwestycje biurowiec. Jest to obiekt w pełni nowoczesny i ekologiczny, dzięki czemu zapewni najwyższy komfort pracy. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym projekcie z wyłącznością na jego komercjalizację. – powiedział Paweł Boczar, szef wrocławskiego biura CBRE.

Zakończenie całej inwestycji jest planowanie na drugi kwartał 2022 roku.

mat. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content