Radny Sergiusz Kmiecik zasila szeregi klubu Jacka Sutryka

screen FB Jacek Sutryk

Członek Zarządu Porozumienia Jarosława Gowina, Radny Miejski będący w szeregach Prawa i Sprawiedliwości – Sergiusz Kmiecik, zasilił szeregi Klubu Radnych Forum Jacka Sutryka, co oznacza, że prawdopodobnie znów prezydent ma większość w Radzie Miejskiej Wrocławia.

To ważny sygnał, szczególnie, że już jutro (17 czerwca) odbędzie się sesja Rady Miejskiej Wrocławia, na której będzie głosowane absolutorium dla prezydenta Jacka Sutryka.

Poniżej oświadczenie radnego Sergiusza Kmiecika, które przysłał do naszej redakcji.

Dodatkowo zostanie poruszony temat ustalenia cen za usługi przewozowe świadczone środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Wrocław. Przypominamy, że na ostatniej sesji jeden z punktów dotyczył zmian w biletach Kolei Aglomeracyjnej. Rada Miejska Wrocławia nie przyjęła uchwały o bilecie „Nasz Wrocław Kolej”. Propozycja została odesłana do drugiego czytania w radzie, co oznaczało odsunięcie decyzji w czasie. Propozycja przedstawiona przez prezydenta Jacka Sutryka miała być rekompensatą dla likwidacji możliwości korzystania z kolei na bilecie MPK.

Przypominamy, że pasażerowie MPK na ten moment od lipca nie pojadą pociągami Kolei Dolnośląskich i Polregio na terenie Wrocławia na tym samym bilecie. Wrocławski magistrat i Koleje Dolnośląskie nie porozumiały się ws. brania pod uwagę Urbancard i papierowych przejazdówek w pociągach. Radni przesuwając tę propozycję do drugiego czytania, dali tym samym ultimatum i czas prezydentowi na dogadanie się z KD.

Czy jednak wejdzie w życie bilet „Nasz Wrocław Kolej” ? przekonamy się na jutrzejszej sesji.

Do tematu powrócimy.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content