Przed nami IV weekend ewangelizacyjny „Ochrzczeni Ogniem”

Fot. karmelicibosi.pl

Radio Rodzina zaprasza do udziału w inicjatywie ewangelizacji ulicznej, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 18.06-20.06. Będzie to czas modlitwy, posłania i uwielbienia z udziałem różnych wspólnot i parafii. Główne wydarzenia umiejscowione są wokół Ostrowa Tumskiego.

Przez ostatni rok w wielu wrocławskich kościołach trwały modlitwy w ramach całonocnych czuwań uwielbieniowych “Ogień Dwóch Serc”. Wszystko po to, aby wydarzenie najbliższej ewangelizacji było czasem działania Ducha Świętego ku zbudowaniu Jego Kościoła.

Mówi o. Krzysztof Piskorz OCD, organizator wydarzenia. Weekend Ewangelizacji zacznie się 18 czerwca Eucharystią w kościele NMP na Piasku oraz posłaniem po 2-3 osoby.

W sobotę 19 czerwca od 16:30 do 19:00 na Ostrowie Tumskim oraz Wyspie Słodowej odbędzie się ewangelizacja uliczna i głoszenie kerygmatu. Następnie uroczysta Msza Św. w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela.

W niedzielę Msza Św. dziękczynna o godz. 16:30 w Kościele pw. Świętego Krzyża. Po niej modlitwa uwielbienia, koncert zespołu N.O.E. oraz ewangelizacja. O. Krzysztof Piskorz podkreśla, jakie są owoce takich działań.

Wśród wspólnot posłanych do ewangelizacji są m.in. Przymierze Miłosierdzia, Ruch Światło-Życie, Michael, Benedictus czy Franciszkański Zakon Świeckich. Organizatorem IV Weekendu „Ochrzczeni Ogniem” we Wrocławiu są Katolicy na Ulicy oraz Karmelitański Ośrodek Powołań i Młodzieży.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Metropolita Wrocławski, ksiądz Abp Józef Kupny.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content