Zdecyduj się na skuteczne pozycjonowanie stron i zdeklasuj internetowych rywali w 2021 roku

fot. Radio Rodzina

Nadszedł kolejny rok, w którym tak jak w poprzednim mierzymy się z lockdownami i obostrzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa. Gospodarki z całego świata budzą się powoli do życia, co oznacza także ożywienie na rynku internetowym. Coraz większy odsetek przedsiębiorców decyduje się też na postawienie pierwszych kroków w sieci. W poniższym niedługim artykule z pomocą profesjonalistów postaramy się wskazać najważniejsze ogniwa pozycjonowania strony w wyszukiwarce Google.

Twórz atrakcyjne treści i dotrzyj do swoich fanów zgromadzonych w różnych zakątkach sieciowe

Według afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/ skuteczne pozycjonowanie stron opiera się w pierwszej kolejności na kreowaniu przyciągającego contentu. Nie bez powodu od lat powtarza się, że ten jest królem sieci. Content, a więc treść, staje się swego rodzaju pomostem między marką a jej odbiorcami – to od niego zależy do jakiej grupy docelowej trafimy. Doświadczeni copywriterzy pracujący dla agencji interaktywnych wiedzą też doskonale, że dziś nie wystarczy już, aby treści były poprawne i ciekawe – muszą one przede wszystkim odpowiadać na realne problemy targetu oraz być angażujące na tyle, by internauci decydowali się na ich share’owanie. W ten sposób uzyskujemy organiczną promocję i docieramy do jak największej grupy potencjalnych klientów.

Niestety minęły już lata, kiedy to słabe merytorycznie teksty oraz akapity będące wieszakami dla słów kluczowych mogły wpływać na naszą pozycję pozytywnie. Dziś, po algorytmach BERT i EAT, wiemy dokładnie, że każda treść publikowana na naszej stronie powinna być nośnikiem naszej ekspertyzy, autorytetu oraz wiarygodności a także być starannie dopracowana pod względem językowym. Dopiero zawartość spełniająca te warunki może być zastosowana na stronie bądź poza nią w formie wpisów sponsorowanych. Jeżeli jednak masz odpowiednią ilość czasu, energii i eksperckiej wiedzy do przekazania możesz zająć się tym wszystkim samodzielnie.

Dostosuj swoją stronę WWW do potrzeb elektroniki przenośnej i bądź mobile friendly

Fachowi copywriterzy tworzący w agencjach wartościowy content to nie jedyny powód by zdać się na pomoc specjalistów od marketingu. Także na polu dostosowywania strony do urządzeń mobilnych możemy w tym wypadku wiele zyskać na opiece doświadczonych profesjonalistów.

„Obecnie 50% z użytkowników wyszukiwarki stanowią właściciele tabletów i smartfonów – ten trend będzie tylko wzrastał w kolejnych latach, dlatego należy jak najszybciej zadbać o jak najlepsze dostosowanie naszej witryny do standardów filozofii mobile first.”

Źródło: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

Nie wystarczy już jedynie zbudować stronę na zasadach responsywności, musimy też zadbać o jej parametry techniczne a także o pozytywne doświadczenie użytkownika. Samodzielnie możemy zwyczajnie nie podołać tak złożonemu zestawowi zajęć, stąd też najlepiej już dziś odwiedzić stronę sprawdzonej agencji interaktywnej i skontaktować się z profesjonalistami.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content