Z wiarą na igrzyska

fot. Radio Rodzina

Miesiące przygotowań, odpowiednia dieta i ćwiczenia. Szczęście podczas startów. To wszystko jest potrzebne sportowcom, którzy za niedługo wystartują na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Ale wielu z nim najbardziej pomaga… wiara w Boga, z którą się nie kryją.

Sfera mentalna w sporcie jest równie ważna co sfera sportowa i odpowiednie przygotowanie. W XXI wieku, gdy presja, oczekiwania i pieniądze są nieporównywalne w stosunku do tego, co miało miejsce jeszcze kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat temu. Sportowcy radzą sobie z mentalnymi sprawami różnie – jedni ukojenie znajdują w rodzinie, inni u trenerów mentalnych i psychologów, a jeszcze inni uciekają do modlitwy. 

Miał przeciwko sobie kibiców

Przykładów polskich sportowców, którzy nie kryli się z tym, że są osobami religijnymi jest wiele. Jedni okazywali i okazują to w swoim zachowaniu w trakcie zawodów sportowych, inni mają religijne symbole na sobie w formie łańcuszka z krzyżem, różańca, czy nawet… tatuażu. Jeszcze inni po prostu głośno mówią o tym, jak ważna dla nich jest wiara w Boga i że to on jest na pierwszym miejscu w ich życiu. Były reprezentant Polski w piłce nożnej – Artur Boruc w przeszłości grał w katolickim Celticu Glasgow i zawsze na początku meczu wykonywał znak krzyża, co mocno irytowało fanów protestanckiego zespołu Rangers. Skoczek narciarski – Kamil Stoch wielokrotnie podkreślał swoją religijność i to, jak ważne są dla niego chrześcijańskie święta.

Siatkarze silni nie tylko na parkiecie

Euro 2020 i Igrzyska Olimpijskie to dwie najważniejsze imprezy w tym roku. Zobaczymy w nich reprezentantów Polski. Spore oczekiwania kibice mają wobec reprezentacji mężczyzn w siatkówce, która w ostatnich latach regularnie dostarcza medali i sukcesów licznym fanom. W kadrze od zawsze byli siatkarze bardzo religijni. Przykładami byli Michał Winiarski i Mariusz Wlazły. – W moim życiu wiara jest bardzo ważna. Życie opiera się na wierze, więc czym byłoby bez niej? Ważne jest, aby nosić Boga w sercu. We wszystkich momentach mojego życia – tych prostych i tych trudniejszych – Bóg był przy mnie – cytował Wlazłego portal wmeritum.pl. Jeśli chodzi o igrzyska olimpijskie, siatkówka nie będzie jedynym sportem, który będzie przykuwał uwagę kibiców w naszym kraju. Szans medalowych będzie zdecydowanie więcej. 

Wierzące olimpijki

Być może o medal powalczy w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk. – Modlitwa i wiara pomagają w przygotowaniach do IO 2020 Marii Andrejczyk, która powalczy o medal w Tokio w rzucie oszczepem. – Rodzice wychowali nas w głębokiej katolickiej wierze. Ta wiara jest w moim życiu bardzo ważna. Uważam, że wszystko dzieje się według boskiego planu. Przed każdym konkursem się modlę – podkreślała w rozmowie z onet.pl reprezentantka Polski. Wyraziste poglądy katolickie ma z kolei Zofia Noceti-Klepacka, windsurferka w olimpijskiej klasie RS:X, brązowa medalistka Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie, która wystartuje również w Tokio. Warto więc będzie śledzić poczynania sportowców latem tego roku, bo wiara czyni cuda.  Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content