Rekrutacja uzupełniająca do wrocławskich przedszkoli

fot. Radio Rodzina

Już w najbliższy poniedziałek 14 czerwca rozpoczną się rekrutacje uzupełniające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas 1 w szkołach podstawowych.

Na kandydatów czeka ponad 1600 wolnych miejsc. Na głównej stronie systemu rekrutacji będzie można już od dzisiaj 11 czerwca sprawdzić listę wolnych miejsc.

W rekrutacji uzupełniającej mogą wziąć udział wszystkie dzieci urodzone w latach 2015-2018 zamieszkujące miasto Wrocław, które nie zostały przyjęte do żadnego przedszkola w wyniku rekrutacji, dzieci które nie brały udziału w pierwszym etapie rekrutacji oraz kandydaci, którzy zrezygnowali z miejsca zakwalifikowania/wskazania. W systemie – podobnie jak w pierwszym etapie rekrutacji – będzie można wybrać 3 placówki. Obowiązują również te same zasady i kryteria. Szczegóły na stronie www.wroclaw.pl w zakładce EDUKACJA. Możliwość rejestracji wniosków zostanie uruchomiona w dniu 14 czerwca 2021 r. o godzinie 8:00 i zakończy się 16 czerwca 2021r. o godzinie 15:00.

Złożenie wniosku odbywa się w pełni elektronicznie bez potrzeby wychodzenia z domu podpisując je profilem zaufanym. Rodzic loguje się na wcześniej utworzone konto w celu wprowadzenia wniosku w rekrutacji uzupełniającej, a w przypadku braku uczestnictwa w pierwszym etapie rekrutacji – rejestruje wniosek za pomocą nr PESEL kandydata, imienia i nazwiska.

Zmieniony został mechanizm dodawania załączników potwierdzających spełnienie zaznaczonych kryteriów. W rekrutacji uzupełniającej należy dołączyć wszystkie wymagane załączniki wskazane przez system w tabeli. Wymagane załączniki zostaną podświetlone na czerwono. System nie wygeneruje załączników automatycznie. Niemniej można skorzystać z wzorów oświadczeń – aktywnych plików PDF na stronie rekrutacje.edu.wroclaw.pl w zakładce „Druki/pliki do pobrania”.

Wyniki rekrutacji uzupełniającej będzie można sprawdzić poprzez zalogowanie się na swoje konto w systemie rekrutacyjnym, na stronie internetowej przedszkola/szkoły podstawowej oraz w miejscu ogólnodostępnym w budynku przedszkola/szkoły. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną opublikowane 23.06.2021 r. o godzinie 14:00.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content