Doktor Paweł Wróblewski: Osoba niezaszczepiona to potencjalnie seryjny morderca

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Zbliża się okres wakacyjny, czy urlopy w tym roku odbędą się „normalnie”? Na jakie rzeczy powinniśmy zwracać uwagę podczas wyjazdów wakacyjnych? – pytamy doktora Pawła Wróblewskiego, prezesa Dolnośląskiej Izby Lekarskiej i dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu.

-Wyciągnijmy wnioski z działań, które podjęliśmy przez 1.5 roku, mówi doktor Paweł Wróblewski.

-By ratować polską gospodarkę wakacje lepiej spędzić w kraju, za granicą jednak narażenie jest mniej więcej takie samo. Odradzam wakacje w Indiach, podkreśla lekarz.

Szefa sanepidu pytaliśmy także o wariant Delta czyli indyjską mutację koronawirusa.

W ciągu minionej doby o 189 osób zmniejszyła się liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. W sumie w szpitalach jest obecnie 2 553 takich pacjentów. O 24 osoby zmniejszyła się z kolei liczba pacjentów podłączonych do respiratorów. W sumie z takich urządzeń korzysta 364 chorych.
W sumie w Polsce jest 2 647 095 ozdrowieńców z COVID-19. Na kwarantannie przebywa ponad 57 tysięcy osób. W porównaniu z poprzednim dniem to spadek o ponad 2 tysiące osób.

Prezes Izby Lekarskiej: Osoba niezaszczepiona to potencjalny morderca.

Szczepienia budzą ogromne emocje. Pojawiają się teorie spiskowe mówiące np., że osoby, które przyjęły preparat w przeciągu 2-3 lat umrą, a białko wirusa to toksyna.

-Argumentów za szczepieniem jest bardzo wiele, mówi doktor Paweł Wróblewski, prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu

Szef sanepidu przywołuje internetowe „fake newsy” .

Najwięcej kontrowersji budzi fakt, że „zaszczepieni” mają większe przywileje. – Ze szczepień zrobiono fetysz. Osoba niezaszczepiona to potencjalny morderca, zaznacza doktor Paweł Wróblewski.

W Polsce obecnie pierwszą dawką zaszczepionych jest ponad 22 mln osób. W pełni zaszczepionych jest ponad 8 mln obywateli.

Minionej doby wykonano 485 674 szczepień przeciwko COVID-19 – informuje Ministerstwo Zdrowia. W sumie w Polsce wykonano 23 240 142 szczepienia.
Pierwszą dawkę szczepionki otrzymały 15 048 382 osoby, a w pełni zaszczepionych jest 8 930 085 osób.
Wczoraj najwięcej szczepień wykonano w województwie mazowieckim – 68 980, a najmniej w województwie podlaskim – 12 580.
Od momentu uruchomienia Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19, odnotowano 10 536 niepożądanych odczynów poszczepiennych i zutylizowano 21 182 dawki szczepionki.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content