Akademia Przyszłości rekrutuje

Foto: FB Akademia Przyszłości

Akademia przyszłości to ogólnopolski program, który pomaga dzieciom w potrzebie, które mimo młodego wieku mają za sobą trudne historie i potrzebują nie tyle rzeczy, co drugiego człowieka. Celem Akademii jest, by dzieci zaczęły samodzielnie pokonywać dotychczasowe trudności i z podniesioną głową patrzyły w przyszłość oraz realizowały swój potencjał, marzenia i aspiracje.

Obecnie trwa rekrutacja na koordynatora regionalnego na Dolnym Śląsku. Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.superw.pl/zostan-kr-ap/ i czekać na kontakt Menadżer Operacyjnej.

-Rola Koordynatora pozwoliła mi poznać świetnych ludzi, stworzyć swój własny zespół i nim zarządzać, a także brać udział w wielu projektach dedykowanych właśnie dzieciom – mówi Katarzyna Wilk-Martin, Koordynator Regionalna Akademii Przyszłości w Województwie Dolnośląskim.

Katarzyna Wilk-Martin podzieliła się z nami, co dała jej Akademia Przyszłości?

Akademia Przyszłości ma na celu budowanie poczucia własnej wartości u dzieci, które w siebie nie wierzą. To bezpieczna, twórcza przestrzeń, w której dziecko ma szansę spotykać się 1:1 się z drugim człowiekiem, dorosłym, który chce mu poświęcić swój czas i uwagę, być dla niego mądrym towarzyszem.

Te bariery pomagają przełamywać wolontariusze, których z roku na rok w Województwie Dolnośląskim przybywa. Działają nie tylko we Wrocławiu, ale także w Obornikach Śląskich, Łomnicy, Gryfowie Śląskim, a w tym roku także starają się dotrzeć do nowych lokalizacji, takich jak Wałbrzych. W poprzedniej edycji Akademie Przyszłości tworzyło aż 140 wolontariuszy, wśród których byli również Koordynatorzy Regionalni.

Info: mat. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content