Koncert uwielbienia „Sygnał Miłosierdzia”

mat.pras.

„Sygnał miłosierdzia” to koncert uwielbienia w uroczystość Bożego Ciała w Nowej Rudzie – Słupiec. Inicjatywa ta inspirowana jest corocznym koncertem w Rzeszowie pt. Jednego Serca, Jednego Ducha. Wydarzenie składa się z 2 etapów: warsztatów i koncertu finałowego.

Warsztaty muzyczne dla instrumentalistów i muzyków mają na celu naukę współpracy dążącej do jednolitego i pięknego współbrzmienia w dwu, trzy i czterogłosie. Pogłębiają warsztat muzyczny i instrumentalny uczestników, wyczulają na różnorodność barwy poszczególnych głosów i ich indywidualnego brzmienia. Przygotowują instrumentalistów i wokalistów do wykonania repertuaru w czasie koncertu finałowego. Warsztaty prowadzone są pod okiem profesjonalnych dyrygentów i instrumentalistów. Chętni do udziału w warsztatach muzycznych, każdego roku zgłaszają się do orkiestry lub chóru poprzez rejestrację na stronie internetowej. Uczestnicy otrzymują nuty, teksty i nagrania repertuaru odpowiednio dla sopranów, altów, tenorów i basów. Dzięki temu udział w przedsięwzięciu może wziąć każdy chętny, bez względu na miejsce zamieszkania. W czasie wspólnych prób uczestnicy spotykają się i ćwiczą wykonanie repertuaru na koncert finałowy. Spotkania odbywają się zgodnie z przesłanym wszystkim uczestnikom harmonogramem w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie-Słupiec.

Kulminacyjnym momentem Sygnału Miłosierdzia jest koncert finałowy w Nowej Rudzie-Słupiec, odbywający się z udziałem licznej publiczności. Z roku na rok cieszy się on coraz większym powodzeniem, stając się jednym z najlepiej rozpoznawalnych wydarzeń związanych z muzyką chrześcijańską na mapie Dolnego Śląska i Polski. W tym roku będzie miał on miejsce 3 czerwca, w święto Bożego Ciała o godz. 19:30.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content