Dzień Dziecka na murawie Stadionu Wrocław

mat.pras.

Piknik rodzinny, zawody sportowe na murawie, turnieje i konkursy dla najmłodszych. Dzień Dziecka na Stadionie Wrocław.

To będzie już III edycja Dnia Dziecka na Stadionie Wrocław. Tym razem, oprócz esplanady obiektu, atrakcje zlokalizowane będą także pod trybunami i  na płycie głównej obiektu. Początek o godzinie 12.00 w najbliższą sobotę, 5 czerwca.

Wszyscy chętni będą mogli potrenować na murawie pod okiem trenerów z Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, spróbować swoich sił w judo z instruktorami Judo Tigers, który na co dzień prowadzi zajęcia w przestrzeniach Stadionu Wrocław. Klub przygotował zajęcia dla różnych grup wiekowych (dzieci 6-9 od 12.15, dzieci starsze od 13.45, młodzież i dorośli od 15.30). Prowadzić je będzie Przemysław Matyjaszek, V zawodnik Igrzysk Olimpijskich i multimedalista mistrzostw Europy. W sobotę będzie można się także zmierzyć z mistrzami karate kyoukushin.

Na boisku ustawiony zostanie także tor do skimboardu, dmuchańce, rozegrany zostanie turniej piłkarski dla dzieci. Swoją strefę, w której można będzie spróbować się w konkurencjach znanych z programu Turbo Kozak, uruchomi Canal +.

Pod trybuną C na odwiedzających czekać będą pokazy służb mundurowych, zawody w płukaniu złota, stanowiska MPK, cysterna MPWiK promująca akcję „Pij kranówkę” i Hydropolis, mini-boisko do piłki nożnej i samochód Toyota, którego karoserię wszyscy chętni będą mogli pokolorować specjalnymi flamastrami.

Na zewnątrz stadionu, na esplanadzie, rozegrany zostanie kolejny turniej koszykówki ulicznej w ramach „Strefy Betonu” Kamila Chanasa, obejrzeć będzie można gokarty, ustawione zostaną także foodtrucki oferujące przysmaki ze wszystkich zakątków świata.

Wydarzenie zakończy się biegiem przełajowym Run4Gold po trybunach i murawie stadionu. Jego start wyznaczono na godzinę 21.00.

(mat.pras.)

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content