KD włączają się w Europejski Rok Kolei

fot. Radio Rodzina

Rok 2021 jest obchodzony w Europie, jako rok kolei, Unia Europejska przez to promuje kolej jako bezpieczny i zrównoważony środek transportu. W obchody włączyły się Koleje Dolnośląskie, przygotowując specjalny pociąg, który swoim ubarwieniem promuje to wydarzenie.

Marszałek województwa Cezary Przybylski z tej okazji przypomina o działaniach na rzecz poprawy transportu na Dolnym Śląsku.

Jacek Wasik – dyrektor Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu podkreśla, że kampania wpisuje się w procedowany w Europie projekt zielonego ładu.

Damian Stawikowski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich informuje również o wsparciu, jakie przewoźnik otrzymał z Unii Europejskiej.

Specjalnie oklejony skład to trójczłonowy Impuls, który przez najbliższe miesiące będzie przemierzać region i zachęcać do podróży koleją. Po prezentacji wyruszył w pierwszą trasę z Wrocławia do Rawicza, by następnie pojechać do Kłodzka, skąd udał się do Wrocławia, a następnie w podróż powrotną do Kłodzka, gdzie zakończył pierwszy dzień jazd w nowych barwach.

Pasażerowie specjalny pociąg będą mogli spotkać na trasach z Wrocławia Głównego do Rawicza, Głogowa przez Legnicę, a dalej Jelenią Górę, Wałbrzych oraz do Jelcza Laskowic. Skład obsłuży również połączenie międzynarodowe, wyjedzie na linię do czeskiego Lichkova przez Kłodzko i Międzylesie.

inf. pras. KD/ MC RR

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content