Czym najlepiej jeździć po Wrocławiu w czasie remontów?

fot. Radio Rodzina

Remonty to nieodłączna część rozwoju i wzbogacania miasta w nową infrastrukturę, komunikację lub drogę. Sprawiają one też nie lada problemy z dojazdami, np. do pracy. Jak to wygląda aktualnie we Wrocławiu?

Dnia 5 maja częściowo zamknięto skrzyżowanie ul. Milenijnej i ul. Popowickiej, ze względu na budowę nowej linii tramwajowej na Popowicach. Jak wrocławianie oceniają zmiany w organizacji ruchu i sam remont?

W godzinach szczytu skrzyżowanie staje się bardzo zakorkowane, dlatego sprawdziliśmy, ile czasu zajmie nam dojazd z Kozanowa na Popowice różnymi środkami transportu. Najszybszy okazał się rower, którym podróż zajęła ok. 7 min zwykłym tempem, następny uplasował się samochód, którego czas wynosi 13 min, a na końcu autobus – 15 min. Przejście tego odcinka pieszo zajmuje dokładnie tyle samo co jazda autobusem. Obok znajduje się również linia tramwajowa, który aktualnie nie dojeżdża na Popowice, ale jeżeli chcemy dostać się do centrum, jest to jedna z najszybszych opcji . A czym podróżują mieszkańcy Kozanowa do pracy?

Zmiany w komunikacji na tym odcinku potrwają do listopada 2021.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content