Nowości z gminy Długołęka

fot. Radio Rodzina

Trwa przebudowa dróg ulicy Bukowej i Dębowej w Długołęce. Gmina zaprasza także na plener malarski.

Plener malarski w parku w Szczodrem

Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce wraz z Aglomeracją Wrocławską zapraszają na plener malarski dla dorosłych w parku w Szczodrem, który odbędzie się 19 czerwca w godz. 9 – 18. Prowadzącym będzie Grzegorz Waluś. Zapisy trwają do 17 czerwca (instruktorgok@gmail.com lub 71 315 31 58). Ilość miejsc ograniczona.

Inwestycje w gminie

21 maja podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowych przebudowy dróg ulicy Bukowej i Dębowej w Długołęce, z podziałem na dwa zadania. Wykonawcą inwestycji będzie DROGTIM Adam Pawłucki z Kątnej. Termin realizacji zadania to 12 miesięcy. Wartość umowy dot. ul. Bukowej wynosi 84 747 zł, a ulicy Dębowej 65 190 zł.

Z kolei w Domaszczynie wyremontowany został sięgacz ul. Wrocławskiej w pobliżu skrzyżowania z ul. Trzebnicką. W ramach prac wykonano m. in.: podbudowę, nawierzchnię z mieszanek mineralno-bitumicznych, pobocze z kruszywa, zjazdy i dojścia do posesji z kostki betonowej, krawężniki i obrzeża betonowe, stabilizację podłoża cementem, oznakowanie drogowe, regulację wysokościową studzienek, montaż nowej balustrady.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content