Marta Wellna z nowym kontraktem w #VolleyWrocław

fot. Radio Rodzina

Marta Wellna dołączyła do zespołu w trakcie sezonu na skutek kontuzji Pauli Słoneckiej. Przyjmująca szybko wpasowała się do drużyny. Swój spokój i doświadczenie będzie mogła ponownie zaprezentować w nadchodzących rozgrywkach.

Wellna urodziła się 7 kwietnia 1988 roku. Pochodzi ze Złotowa i to w tamtejszej lokalnej drużynie Sparce Złotów stawiała swoje pierwsze kroki związane z siatkówką. Szybko dołączyła do młodzieżowych zespołów PTPS-u Piły. Następnie reprezentowała barwy aż pięciu zespołów: PSPS-u Chemika Police, Sokoła Chorzów, Zawiszy Sulechów oraz Wisły Warszawa. Na tym etapie dwukrotnie wywalczyła Mistrzostwo I ligi.

Na ekstraklasowe „salony” wkroczyła w 2018 roku, dołączając do BKS-u STALI Bielsko-Biała. Od początku zeszłorocznych rozgrywek reprezentowała barwy Enei PTPS Piły. W trakcie sezonu na zasadzie transferu przeniosła się do Wrocławia, gdzie dobrze uzupełniła skład. W zeszłym sezonie łącznie zdobyła 123 punkty. Piłkę przyjmowała 371 razy. Za każdym razem gdy wchodziła z ławki rezerwowych to utrzymywała lub podnosiła poziom drużyny.

Miło mi powiedzieć, że zostaję w #VolleyWrocław na kolejny sezon. Bardzo cieszę się z tego powodu. Czuję się tutaj świetnie, jak w rodzinie. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie nadal będziemy pokazywać swoją waleczność i udowodnimy swoją wartość sportową na boisku  – powiedziała Marta Wellna, przyjmująca #VolleyWrocław.

Obserwowaliśmy to, w jaki sposób Marta weszła w grudniu do drużyny. Jako zespół – zmieniło się wiele i wiemy, że to właśnie m.in. dzięki temu doświadczeniu i otwartości tej siatkarki. To ona pomogła drużynie przejść trudne chwile i dzięki niej drużyna walczyła na boisku. Cieszę się, że udało się nam dojść do porozumienia i w przyszłym sezonie Marta zagra w #VolleyWrocław – dodał Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Wellna jako doświadczona siatkarka będzie ważnym punktem w #VolleyWrocław, czyli we wrocławskim murze. Oprócz niej – na przyjęciu zagrają wcześniej ogłoszone Natalia Murek oraz Aleksandra Gromadowska. Znamy też nazwisko jednej libero, a jest nią Agnieszka Adamek. Drużynę poprowadzi Dawid Murek.

(mat.pras.)

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content