Hydropolis dla dzieci

Foto: hydropolis.pl

Świętowanie Dnia Dziecka w Hydropolis rozpocznie się już w weekend 29-30 maja. Na najmłodszych gości i ich rodziców czeka wiele atrakcji. MPWiK Wrocław nie zapomina także o tych, którzy nie mogą odwiedzić wyjątkowego centrum wiedzy o wodzie.

W weekend poprzedzający Dzień Dziecka zwiedzających Hydropolis powitają maskotki – charyzmatyczna Ośmiornica i sympatyczny Rekin, które chętnie sfotografują się ze swoimi gośćmi. Nie zabraknie także animatorów i animatorek, którzy umilą wszystkim czas. Z kolei edukatorzy i edukatorki centrum zadbają o przekazanie wiedzy w atrakcyjny sposób. Przygotowali pokazy doświadczeń, dzięki którym w łatwy i przystępny sposób przedstawią prawa fizyki czy chemii.

– Bardzo się cieszymy, że po przerwie spowodowanej pandemią znów możemy przeżywać z naszymi gośćmi wszystkie ważne chwile – mówi Wiola Samborska, dyrektorka CEE Hydropolis.

Przez cały weekend, a także we wtorek, 1 czerwca najmłodsi goście Hydropolis do biletu otrzymają komiks z najnowszymi przygodami Strażników Wody – Błękitki i Groblika.

– Strażnicy Wody to postaci uwielbiane przez dzieci, które z niecierpliwością czekają na ich dalsze  losy – mówi Estera Zuzel, autorka komiksów z MPWiK.

Centrum wiedzy o wodzie nie zapomina także o dzieciach, które nie mogą odwiedzić Hydropolis. 1 czerwca w okolicach południa drużyna CEE Hydropolis wraz z maskotkami i animatorami z Bagiennych Świetlików odwiedzi Przylądek Nadziei, by umilić czas pacjentom Centrum Onkologii Dziecięcej przez radosny spektakl.

– Każdego dnia w Hydropolis pokazujemy najmłodszym wodny świat – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.

1 czerwca pracownicy MPWiK odwiedzą także Halę Stulecia, gdzie przeprowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci. Animowane przygody dzielnych Strażników Wody staną się pretekstem do rozmowy na temat ekologii, roli wody w życiu każdego z nas i sposobów na jej oszczędzanie. Po krótkich zajęciach pracownicy Hali Stulecia zaproszą na grę terenową. W kompleksie Hali Stulecia zostaną ukryte konewki MPWiK Wrocław, a zadaniem najmłodszych będzie ich odszukanie.

-Z powodu epidemii mała fontanna, tak bardzo uwielbiana przez najmłodszych, od ponad roku była wyłączona – mówi Magdalena Piasecka, prezes Hali Stulecia.  

Świętowanie Dnia Dziecka z Hydropolis przedłuży się aż do 5 czerwca, kiedy to w godz. 12.00-18.00 załogę centrum wiedzy o wodzie będzie można spotkać na Stadionie Miejskim.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content