Drewniany domek dla lalek z oświetleniem – zaskocz swoje dziecko!

fot. Radio Rodzina

Drewniany domek dla lalek to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych prezentów, jaki można podarować dziewczynce. Jeśli szukasz oryginalnego domku dla lalek z drewna – takiego, który rzeczywiście zaskoczy Twoje dziecko, wybierz domek z oświetleniem.

W jaki sposób oświetlane są domki dla lalek z drewna?

Drewniany domek dla lalek z oświetleniem ukazuje po zmroku całą swoją magię oraz umożliwia komfortową zabawę. Do wyboru pozostają różne rozwiązania oświetleniowe. Tradycyjną metodą jest oświetlenie domku za pomocą maleńkich lampek połączonych kabelkami z listwą oświetleniową. Miniaturowe „centrum dowodzenia” oświetleniem montuje się wówczas na tylnej ściance lub pod podstawą domku dla lalek. Nowocześniejszym rozwiązaniem jest oświetlenie bezprzewodowe LED na baterie. Nie wymaga ono prowadzenia kabelków, ma zgrabną formę, jest bezpieczne dla dziecka i pasuje wszędzie. W niektórych modelach możliwe jest sterowanie kolorem światła przy użyciu dołączonego do zestawu pilota. Dzięki warstwie samoprzylepnej, lampki można przykleić np. do sufitu. Wyjątkowo proste w instalacji i uniwersalne w stosowaniu są taśmy LED. Można je łatwo zamontować w dowolnym domku dla lalek i każdym miejscu – także na zewnątrz. Zasilacz z włącznikiem i lampki LED najczęściej zasilane są bateriami AA lub AAA. Ledowe oświetlenie do domków dla lalek kupisz już za ok. 40-50 zł.

Czy można kupić drewniany domek dla lalek z oświetleniem w zestawie?

Oczywiście! Domek dla lalek drewniany z oświetleniem LED kupisz już za niespełna 200 zł, np. w sklepie z zabawkami Dollo. Zwróć uwagę, że za słabej jakości, plastikowe domki – zwłaszcza gdy są promowane w TV, trzeba zapłacić znacznie więcej. W gotowym zestawie z oświetleniem możesz kupić zarówno duże, kilkukondygnacyjne rezydencje, jak również mini domki dla lalek oraz modele składane. Ciekawym rozwiązaniem są domki dla lalek z drewna, które posiadają w komplecie taśmę z diodami LED oraz pilot do sterowania barwą światła. W konstrukcji domku znajdują się specjalne otwory, umożliwiające poprowadzenie taśmy LED między piętrami. W efekcie każde pomieszczenie zostaje optymalnie doświetlone. Gdy nadejdzie wieczór, drewniany domek dla lalek rozbłyśnie i będzie doskonale imitować prawdziwy dom. Zabawa stanie się wówczas niesamowitą przygodą.

Drewniany domek dla lalek z oświetleniem PICOLLO EMILIA

Czym jeszcze kierować się, kupując domek dla lalek z drewna?

Przede wszystkim przyjrzyj się jakości wykonania drewnianego domku dla lalek. Sprawdź, czy w całości wykonano go z drewna i czy wszystkie elementy zostały starannie wykończone. Po drugie, przemyśl rozmiar domku. Musi on nie tylko zmieścić się do pokoju Twojego dziecka, ale także umożliwiać swobodną zabawę. Na szczęście masz w czym wybierać. W sklepach z drewnianymi zabawkami znajdziesz zarówno kilkupiętrowe rezydencje z tarasem i ogrodem, jak również mini domki dla lalek. Złotym środkiem może się okazać zakup składanego domku dla lalek, który po skończonej zabawie wystarczy złożyć (zamknąć). Składana konstrukcja i kompaktowa forma ułatwiają przechowywanie oraz przenoszenie, gdy np. Twoja córka zechce zabrać domek do babci czy koleżanki.

Trzypiętrowa, drewniana rezydencja dla lalek PICOLLO EMI

Jakie akcesoria oprócz oświetlenia warto mieć w drewnianym domku dla lalek?

Wybór mebelków i dodatków do domku dla lalek zależy wyłącznie od fantazji Twojego dziecka i planowanych scenariuszy zabaw. Na pewno warto wyposażyć domek w podstawowe meble i dodatki – na wzór wyposażenia prawdziwego domu. Mogą to być m.in. stół kuchenny z krzesłami, kanapa, fotel i stoliczek kawowy, regał kuchenny z szafkami, toaletka, kabina prysznicowa, umywalka i WC, łóżko itd. Niektóre domki dla lalek kupisz od razu w zestawie z akcesoriami. Oczywiście mebelki możesz dokupić niezależnie od domku albo… wykonać je własnoręcznie razem ze swoją córką.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content