Poznaj wrocławskie osiedle z Gajowickimi Inicjatorkami Twórczymi!

mat.pras.

Po kilkumiesięcznej przerwie, kolektyw Gajowickie Inicjatorki Twórcze powraca z cyklem osiedlowych spacerów, w ramach których mieszkańcy Wrocławia poznają historię Gajowic i tworzących je lokali usługowo-rzemieślniczych.

Bezpłatne wydarzenie realizowane w formie dwóch dwugodzinnych spacerów, odbędzie się 19-20 czerwca. Uczestników, trasą tradycyjnych i ważnych dla lokalnej społeczności punktów rzemieślniczo-usługowych, oprowadzi przewodniczka, Krystyna Lasota.

“Osiedlowe spacery – ruszaj na Gajowice” to projekt autorstwa Dagmary Furmanek i Sylwii Słowik, realizowany w ramach Edycji 24. Programu Mikrogranty, współfinansowanego przez Gminę Wrocław. Główny cel stanowiła aktywizacja lokalnej społeczności, promocja punktów usługowych oraz podkreślenie tożsamości Gajowic wśród jego mieszkańców.

W ramach przeprowadzonych dotychczas działań projektowych, pomysłodawczynie stworzyły słuchowisko, w którym Krystyna Lasota i Przewodniczący Rady Osiedla Gajowice, Ryszard Kessler przedstawiają subiektywną historię osiedla od czasów przedwojennych aż po dzień dzisiejszy oraz lokalne wydawnictwo promujące tradycyjne rzemiosło.

Elektroniczne zapisy na spacery zostaną uruchomione 4 czerwca. Zgłoszenia należy wysłać na adres gitgajowice@gmail.com wraz z wybranym terminem.

***

HARMONOGRAM SPACERÓW

19.06.2021, godz. 12:00

I spacer poprowadzi przewodniczka miejska Krystyna Lasota

[zbiórka pod Pocztą przy ulicy Pereca 26-28]

20.06.2021, godz. 12:00

II spacer poprowadzi przewodniczka miejska Krystyna Lasota

[zbiórka pod Pocztą przy ulicy Pereca 26-28]

(mat.pras.)

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content