Natalia Murek na dłużej w #VolleyWrocław!

mat.pras.

Charyzmatyczna, utalentowana, po prostu liderka. Natalia Murek pozostanie w szeregach #VolleyWrocław, gdzie po raz kolejny będzie stanowiła trzon zespołu. To wspaniała wiadomość dla kibiców lokalnej drużyny.

Natalia Murek do stolicy Dolnego Śląska trafiła w wieku 18-lat jako reprezentantka Polski. To wtedy, w 2017 roku, wraz ze swoim zespołem wywalczyła 6. miejsce na mistrzostwach świata juniorek w Meksyku. Oprócz wysokiej pozycji drużynowej, otrzymała nagrodę dla najlepiej zagrywającej turnieju. Cztery lata temu otrzymała także powołanie do szerokiej kadry seniorek.

Nazwisko młodej przyjmującej kojarzy każdy kibic wrocławskiej siatkówki. Przez cztery sezony prezentowała wysoki poziom gry. Do tej pory rozegrała 97 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej, podczas których zdobyła 1153 punkty, w tym posłała 74 asy serwisowe oraz 55 razy zatrzymała rywalki na siatce. Przed sezonem przeszła operację barku, jednak jej cechy charakteru i miłość do siatkówki sprawiły, że bardzo szybko wróciła do sprawności i była jednym z najpewniejszych siatkarek drużyny z Dolnego Śląska w zakończonym niedawno sezonie. Teraz wrocławski klub może ogłosić, że w nadchodzących rozgrywkach 2021/2022 ponownie będzie można zobaczyć Natalię Murek w biało-zielonych barwach.

#VolleyWrocław stał się dla mnie drugą rodziną, drugim domem. To będzie mój piąty sezon tutaj, z czego bardzo się cieszę. Nadchodzący sezon zapowiada się obiecująco, a że jak już wcześniej powiedziałam – czuję się tu jak w rodzinie, to chciałabym być jej częścią i osiągać z nią jak najwięcej – zapowiedziała Natalia Murek, przyjmująca #VolleyWrocław.

Bardzo mnie cieszy decyzja Natalii, że zostaje z nami na kolejny sezon – utrzymanie naszej liderki było dla nas niejako priorytetem. Natalia żyje siatkówką, żyje drużyną. Są to cechy determinujące jej późniejszą postawę na boisku. Jesteśmy z niej zadowoleni, dlatego nie wahaliśmy się złożyć oferty na kolejny sezon. Pozostanie Natalii w naszej drużynie to bardzo dobra wiadomość dla klubu i mam nadzieję, że ucieszymy tym naszych kibiców – powiedział Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A.

W każdym zespole niezwykle ważny jest jego trzon, a dziś wrocławski klub może ogłosić, że jedna z siatkarek stanowiących właśnie ten trzon – zostaje we Wrocławiu. Natalia Murek jest już doświadczoną siatkarką, znającą realia ekstraklasowych rozgrywek. Będzie więc stanowiła ważny element wrocławskiego muru. Przyjmująca dołącza do wcześniej ogłoszonych Aleksandry Gromadowskiej oraz Agnieszki Adamek. #VolleyWrocław poprowadzi Dawid Murek.

(mat.pras.)

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content