Jakie mamy prawa? Odpowie Festiwal „Paragraf/Artykuł” w Instytucie Grotowskiego

mat.pras.

25–27 czerwca 2021, w Instytucie Grotowskiego odbędzie się festiwal „Paragraf/Artykuł” poświęcony prawom człowieka. W programie na żywo znajdzie się 12 spektakli, w tym 2 premiery, 8 dyskusji wokół przestrzegania i łamania podstawowych praw obywatelskich oraz 15 czytań performatywnych. W programie online znajdą się transmisje dyskusji i czytań, a także rejestracje wywiadów z bohaterami opowieści czy krótkie filmy dokumentalne.

Festiwal „Teatru na faktach” to swoisty teatralny raport o stanie naszego kraju. Wydarzenie objął Patronatem Honorowym Rzecznik Praw Obywatelskich.

W projekcie „Teatru na faktach” pracujemy metodą verbatim, czyli dosłownego zapisu rzeczywistości – mówi Krzysztof Kopka, kurator festiwalu „Paragraf/Artykuł”.

Tak wygląda nasza żmudna praca, której przyświeca jeden cel – dodaje Krzysztof Kopka.

Spektakle były wynikiem naszych poszukiwań, prób odpowiedzi jak mówić o rzeeczywistości interesująco, a jednocześnie jej nie fałszować – podkreśla Krzysztof Kopka.

Festiwalu nosi tytuł „Paragraf/Artykuł”. Nasze życie w Polsce ma dwie strony medalu – mamy swoje prawa, ale niestety na każdego z nas może się znaleźć odpowiedni paragraf – tłumaczy tytuł festiwalu Jakub Tabisz, kurator festiwalu.

Bilety są dostępne na bilety.grotowski-institute.pl.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content