Od 22 maja otwarta część ul. Strzegomskiej

Fot. Wrocławskie Inwestycje

Zbliżający się weekend przyniesie duże ułatwienia dla kierowców we Wrocławiu. W sobotę 22 maja kierowcy będą mogli korzystać z nowego fragmentu ul. Strzegomskiej wybudowanego od ul. Nowobabimojskiej do wysokości Wyższej Szkoły Bankowej.

Co to oznacza w praktyce? Pojazdy do 2,5 tony nie będą musiały jechać ul. Nowobabimojską, Otyńską i Fabryczną w kierunku centrum albo Muchoboru czy Nowego Dworu. Unikną więc trasy przez przejazd kolejowy.

Na kilkusetmetrowym odcinku wybudowaliśmy i przebudowaliśmy nowe sieci podziemne i przesunęliśmy oś jezdni w kierunku północnym. Obok powstaje TAT, a wraz z nim droga dla rowerów i nowe chodniki. Podczas realizacji rozszerzony został zakres zadania. Prace objęły także poprawę jakości nawierzchni na wiadukcie nad linią kolejową w ciągu ulicy Strzegomskiej. Wykonaliśmy także prace konserwacyjne oraz pielęgnację zieleni – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Warto pamiętać, że nadal obowiązuje ograniczenie tonażu aut przejeżdżających tym obiektem do 2,5 tony. Tym samym od soboty nie będzie możliwy przejazd przez łącznik między ulicą Strzegomską i Robotniczą przy przejeździe kolejowym w kierunku ul. Wagonowej.Wykonawca rozpocznie tam bowiem prace przy budowie najazdu na wielki wiadukt na TAT. Autobusy MPK kursują bez zmian.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content