Senator Alicja Chybicka: Wierzę, że Platforma Obywatelska dostanie wiatru w żagle

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Członkowie Platformy Obywatelskiej zwołali naradę, której impulsem był list 54 posłów i senatorów Platformy, w którym domagali się radykalnych zmian w działalności ugrupowania. List podpisała senator prof. Alicja Chybicka.

– W liście nie było mowy na temat zmian lidera, mówi Alicja Chybicka.

Senator uważa, że zmian w PO można dokonać pod wodzą Borysa Budki.- Wierzę, że po spotkaniu Platforma dostanie wiatru w żagle, dodaje prof. Chybicka.

Wśród sygnatariuszy byli także m.in Grzegorz Schetyna, Sławomir Neumann, Bartosz Arłukowicz, Joanna Kluzik-Rostkowska czy Dariusz Rosati. Z PO rozstała się europosłanka Róża Thun, a w ubiegłym tygodniu zarząd partii wurzucił Irenausza Rasia i Pawła Zalewskiego, którzy krytykowali przywództwo Borysa Budki.

Prof. Chybicka: Chcę, by wszystkie dzieci w Przylądku Nadziei były zaszczepione

Badania potwierdzają, że chorujący na nowotwory są najbardziej narażeni na ciężki przebieg COVID-19. Według naukowców ta zależność dotyczy tylko niektórych typów nowotworów. Osoby z nowotworami hematologicznymi i chorzy z zaawansowaną chorobą nowotworową to najbardziej narażona grupa na ciężki przebieg COVID-19.

Prof. Alicja Chybicka kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej mówi, że w Przylądku Nadziei, gdzie leczone są dzieci z chorobą nowotworową zmarło 5 małych pacjentów.

Dzieci przed wejściem na oddziały miały robione testy.

W placówce prowadzona jest akcja szczepień, zaznacza profesor.

Przylądek Nadziei ma pod opieką ok. 2 tys dzieci.

Opinie ekspertów wciąż nie są jednoznaczne czy pacjenci onkologiczni mogą się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Brakuje konkretnych danych w tej grupie osób.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content