S. Karolina Olejarz o misji w Wenezueli

Fot. archiwum prywatne

Od prawie dekady prowadzi pracę misyjną z młodzieżą i dorosłymi w Wenezueli. Siostra misjonarka Karolina Olejarz z zgromadzenia terezjanek opowiada o ewangelizacji, przygotowaniu młodych do sakramentu bierzmowania i sytuacji ekonomicznej w Ameryce Łacińskiej.

Siostra Karolina do Zgromadzenia Karmelitanek Misjonarek Terezjanek wstąpiła zaraz po maturze w 1996 roku. Uczyła katechezy w szkole, posługiwała osobom starszym. Od 2012 roku przebywa w Caracas.

Jedną z prac jest prowadzenie przychodni pierwszej pomocy. Siostra Karolina tłumaczy, jak w Wenezueli działa służba zdrowia.

Siostry są na co dzień z ludźmi. Przygotowują młodych Wenezuelczyków do sakramentów komunii i bierzmowania. Organizują też chrzty i prowadzą akcje charytatywne. Często to pomoc, by wyrwać kogoś z niebezpiecznych sytuacji.

Na osiedlu El Carmen siostry karmelitanki terezjanki prowadzą jedną z misji. Znajduje się tam kaplica wspomagająca parafię pw. Jezusa Chrystusa z La Vega. To jedna z najstarszych placówek katolickich w Ameryce. Liczy sobie ponad 500 lat. Od dawna w tej dzielnicy bardzo silny jest kult Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry El Carmen i ona też jest patronką wspomnianej kaplicy.

Materiał powstał dzięki stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International).

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content