Prezydent Wrocławia rezygnuje z Rady Nadzorczej Spółki Koleje Dolnośląskie S.A

fot. Radio Rodzina

Jak się dowiedzieliśmy, do Spółki Koleje Dolnośląskie S.A. oraz do Urzędu Marszałkowskiego, który nadzoruje Spółkę wpłynęła dzisiaj rezygnacja Pana Prezydenta Jacka Sutryka z pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej Spółki Koleje Dolnośląskie S.A. To dalszy ciąg różnicy zdań ws. finansowania wspólnego biletu w granicach aglomeracji Wrocławia wprowadzonego w 2013 roku.

Do przejazdu pociągami KD i Polregio upoważniają bilety okresowe na karcie Urbancard oraz papierowe. Obecna umowa obowiązuje do końca czerwca, a strony nie porozumiały się co do jej przedłużenia.

Wiele wskazuje na to, że od lipca wrocławianie mogą stracić możliwość bezpłatnego podróżowania pociągami Kolei Dolnośląskich i Polregio na podstawie biletów komunikacji miejskiej. Miasto i przewoźnicy mają różne zdania nt. wysokości dopłat.

Miasto i kolej nie mogą się porozumieć ws. wysokości dopłaty. Ta, uzależniona wcześniej od liczby pasażerów, sukcesywnie wzrasta (w latach 2018-2019 z 4 do 9 mln zł). W 2021 r. system zmieniono na ryczałtowy, w oparciu o liczbę zatrzymań pociągów. Za pół roku miasto zapłaciło 10 mln zł. Ta kwota w skali roku miałaby wzrosnąć.

Pisaliśmy o sprawie TUTAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content