Pomnik Żołnierzy Wyklętych, obniżenie cen biletów MPK – czwartkowa sesja Rady Miejskiej Wrocławia

fot. Radio Rodzina

W najbliższy czwartek (20 maja) odbędzie się Sesja Rady Miejskiej Wrocławia. Rajcy będą poruszali takie kwestie, jak zatwierdzenie budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych na skwerze u zbiegu ulic Glinianej, Borowskiej i Dyrekcyjnej, a także obniżenie cen za bilety MPK.

Również przed samą sesją będzie burzliwie za sprawą nagrody Wrocławia dla Strajku Kobiet, którą przegłosowali w kwietniu wrocławscy rajcy. Przeciwne wyróżnieniu są m. in. środowiska patriotyczne, Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, a także dolnośląska Solidarność.

Mówił na naszej antenie lider dolnośląskiej Solidarności – Kazimierz Kimso.

Na sesji zostanie poruszona kwestia dot. powrotu cen za bilety MPK sprzed podwyżki. Przypominamy, że od początku roku za jednorazowy przejazdy mieszkańcy płacą 4,60 zł. Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości zgłosił projekt uchwały w sprawie powrotu do cennika sprzed podwyżki, czyli gdy bilet jednorazowy kosztował 3,40 zł.

Radni tłumaczą to zmniejszeniem zainteresowania komunikacją miejską przez pandemię, a powrót do starych cen może zachęcić mieszkańców do liczniejszego z niej korzystania. Klub Nowoczesnej oraz Zieloni chcą poprzeć ten projekt, a to oznacza, że jest szansa na powrót wcześniejszych cen.

Radny Piotr Uhle, przewodniczący Nowoczesnej zaznacza, że miasto nie zarobiło tyle na biletach ile wyliczało, a to jest podstawą do tego, aby wrócić do cen sprzed podwyżki.

Do tematu powrócimy podczas Sesji Rady Miejskiej Wrocławia, która rozpocznie się 20 maja o godzinie 12:00.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content