„Bez mikro nie ma makro” – rusza projekt wspierający przedsiębiorstwa we Wrocławiu

fot. MC/RR

Okazuje się, że aż 97% wrocławskich firm to mikroprzedsiębiorstwa. Są one siłą napędzającą rozwój nie tylko lokalnej, ale też krajowej i europejskiej gospodarki. Miasto Wrocław chce docenić ich działalność przez promowanie lokalnych przedsiębiorców w ramach projektu organizowanego przez Wrocławski Park Technologiczny pod nazwą: „Bez mikro nie ma makro”.

Wiceprezydent Wrocławia – Jakub Mazur podkreśla, że Wrocław jest najbardziej przyjaznym miastem do inwestycji na świecie.

O programie „Bez mikro nie ma makro” opowiada Maciej Potocki, Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

W ramach projektu Bez mikro nie ma makro Wrocławski Park Technologiczny będzie promował wiedzę na temat mikroprzedsiębiorczości. Odbędzie się również konkurs #bezmikroniemamakro, w ramach którego WPT chce zachęcić mieszkańców Wrocławia do pokazania mikroprzedsiębiorstw, które lubią, znają i chcą wspierać. Będzie on początkiem budowy bazy mikrofirm, które tworzą Wrocław. WPT stworzyło również stronę internetową www.bezmikroniemamakro.pl, która będzie bazą wiedzy o wrocławskiej mikroprzedsiębiorczości.

Nowością jest również nowy, miejski portal Wrocławski Rzemieślnik. Znajdziemy w nim namiary na lokalnych szewców, krawców, zegarmistrzów, cukierników czy mechaników. W bazie jest już ponad 120 mikrofirm, zaznaczonych na interaktywnej mapie Wrocławia. Dzięki stronie, mieszkańcy Wrocławia mogą bez problemu trafić do lokalnych zakładów rzemieślniczych oraz zapoznać się z ich ofertą. Wiele z nich nigdzie się nie reklamuje, nie posiada stron internetowych ani profili w mediach społecznościowych. Dla rzemieślników jest to więc wyjątkowa okazja, aby się wypromować – wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.wroclaw.pl/wroclawski-rzemieslnik

inf. pras. UMW/MC RR

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content