Ruszył 6. Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius

Fot. mat. pras.

17 maja rozpoczęła się 6. edycja Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius, organizowanego przez Wrocławski Dom Literatury. Impreza towarzyszy przyznawanej od 2008 roku Wrocławskiej Nagrodzie Poetyckiej Silesius i jest jednym z najważniejszych poetyckich wydarzeń w Polsce.

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się w Roku Tadeusza Różewicza, w setną rocznicę urodzin poety. Program jest więc w dużej mierze poświęcony autorowi „Niepokoju”. Mówi Waldemar Mazur z Wrocławskiego Domu Literatury.

Gościem honorowym wydarzenia jest Litwa. Pojawią się też akcenty poezji bułgarskiej czy czeskiej. Miejscem festiwalowych wydarzeń jest Klub Proza (Przejście Garncarskie 2), skąd transmitowane są czytania i debaty z udziałem gości.

Niebawem poznamy twórców nominowanych do tegorocznej Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius, która zostanie przyznana w październiku. Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych Dom Literatury zaprasza na spotkania z pisarzami.

Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius trwa we Wrocławiu w dniach 17–23 maja. Przed klubem festiwalowym przygotowano ogródek, gdzie na wielkim ekranie można śledzić przebieg spotkań.

Szczegółowy program na stronie wydarzenia: http://silesius.wroclaw.pl/festiwal/program-3/.

Na rozmowę z Waldemarem Mazurem o programie i gościach Silesiusa we Wrocławiu porozmawiamy już jutro (wtorek, 18 maja) po godz. 10:15 w audycji Przystanek Kultura.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content