„Postulaty Nowego Ładu to szansa dla naszego kraju”

Facebook Mateusz Morawiecki

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało „Polski Ład”- nowy społeczno-gospodarczy program partii rządzącej na okres pocovidowy. Zgodnie z zapowiedziami, program „Polski Ład” dotyczy 10 obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

– Postulaty Nowego Ładu to szansa dla naszego kraju, mówi Wicemarszałek Województwa Grzegorz Macko.


Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że zgodnie z tym planem emerytury do 2,5 tysiąca złotych oraz płaca minimalna nie bedą opodatkowane. Zapowiedział również podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych. Wyjaśnił, że „do pięciu tysięcy złotych różnica będzie odczuwalna. Natomiast ci, którzy zarabiają do 10 czy nawet 10,5 tysiąca miesięcznie, będą mieli – niewielką – ale dopłatę, czyli zmniejszenie podatku”. Jarosław Kaczyński zapowiedział również wprowadzenie jednolitego modelu umów o pracę i likwidację tak zwanych „śmieciówek”. Premier zapowiedział m.in. dodatkowe pieniądze dla rodzin wielodzietnych.
„Zdecydowaliśmy się wesprzeć rodziców w pierwszych latach po urodzeniu dziecka. Oprócz 500+ i 300+ dodajemy kolejny komponent: 12 tys. zł na drugie, trzecie i kolejne dzieci. Do wykorzystania elastycznego pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia” – mówił  premier Mateusz Morawiecki

Nowy Ład komentować będzie w audycji „Poranny Gość” już jutro (18 maja). Naszym gościem będzie analityk rynków finansowych i gospodarki z serwisu bankier.pl – Krzysztof Kolany.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content