Papież apeluje o przerwanie działań zbrojnych w konflikcie izraelsko-palestyńskim

Fot. vaticannews.va

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o przerwanie działań zbrojnych między Izraelczykami a Palestyńczykami, o dialog i pojednanie. Podkreślił, że wśród ofiar ataków są dzieci. „To jest straszne, niedopuszczalne” – mówił.

Zwracając się do wiernych przybyłych na Plac Świętego Piotra na modlitwę Regina coeli papież powiedział: „Śledzę z ogromnym zaniepokojeniem to, co dzieje się w Ziemi Świętej. W tych dniach dochodzi do gwałtownych starć zbrojnych między Strefą Gazy i Izraelem, niosących ryzyko, że wywołają spiralę śmierci i zniszczenia”.

Ojciec Święty wyraził przekonanie, że „wzrost nienawiści i przemocy, ogarniających różne miasta w Izraelu, jest poważną raną dla braterstwa oraz pokojowej koegzystencji między obywatelami i trudno będzie ją wyleczyć, jeśli nie dojdzie do natychmiastowego otwarcia dialogu”.

Papież pytał: „Dokąd doprowadzi nienawiść i zemsta? Naprawdę myślimy, że budujemy pokój niszcząc innego?”.

Wezwał: „W imię Boga, który stworzył wszystkie istoty ludzkie równe w prawach, obowiązkach i godności wzywam do tego, by żyły między sobą jak bracia, kieruję apel o spokój, a do odpowiedzialnych, by przerwano szczęk oręża i by wejść na drogi pokoju, także z pomocą wspólnoty międzynarodowej”.

Franciszek zachęcił wiernych: „Módlmy się nieustannie o to, by Izraelczycy i Palestyńczycy mogli znaleźć drogę dialogu oraz przebaczenia, by byli cierpliwymi budowniczymi pokoju i sprawiedliwości otwierając się krok po kroku na wspólną nadzieję oraz koegzystencję między braćmi”.

„Módlmy się za ofiary, zwłaszcza za dzieci, módlmy się o pokój do Królowej Pokoju” – apelował papież.

PAP.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content