Mieszkańcy Aglomeracji Wrocławskiej zyskają 10 nowych linii autobusowych

mat. pras. UMW

Mieszkańcy Czernicy, Kobierzyc, Kątów Wrocławskich, Siechnic i Żórawiny zyskają komfortowe połączenia autobusowe z Wrocławiem. W ramach współpracy aglomeracyjnej od 21 sierpnia uruchomionych zostanie 10 nowych linii strefowych.

Mówił prezydent Jacek Sutryk.

Kontrakt opiewa na ponad 56 mln zł – dodaje prezydent.

Dzięki kontraktowi, gmina Żórawina po raz pierwszy zyska połączenie komunikacją miejską z Wrocławiem.

– To moment historyczny mówi wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski.

Wójt gminy Czernica – Włodzimierz Chlebosz podkreśla, że nowe połączenie Czernicy z Wrocławiem jest najlepiej skomunikowaną trasą.

Wszystkie autobusy będą wyposażone w nowoczesny system informacji pasażerskiej znany pasażerom z linii strefowych łączących Wrocław z Gminą Wisznia Mała, jednak będzie wzbogacony o możliwość kolorowego wyświetlania numeru linii.
Nowością będzie również wyświetlenie nazwy kierunku jazdy w kolorze białym, co znacznie ułatwi czytelność napisów.

Tak prezentują się opisy nowych linii Aglomeracji Wrocławskiej

Prezentujemy szczegółowy opis połączeń, które zostaną wprowadzone w życie od 21 sierpnia:

1.        Linia 920 połączy pętlę autobusową Wojnów znajdującą się na terenie gminy Czernica oraz miejscowości na terenie Gminy Siechnice (Trestno i Blizanowice) z Galerią Dominikańską.

2.        Sześć linii (907, 909, 927L, 927P, 933 i 947) połączy miejscowości na terenie gminy Kąty Wrocławskie z węzłami przesiadkowymi Nowy Dwór pętla i Oporów.

3.        Linia 903 połączy miejscowości w gminie Żórawina i Siechnice (miejscowość Biestrzyków) z pętlami tramwajowymi Gaj i Tarnogaj.

4.        Linia 913 połączy miejscowości w gminie Żorawina i Kobierzyce (miejscowość Wysoka) z pętlami tramwajowymi Park Południowy i Krzyki.

5.        Zmodyfikowana trasa podmiejskiej linii autobusowej 612 umożliwi połączenie miejscowości w gminie Kobierzyce (Bielany Wrocławskie, Ślęza) z pętlami tramwajowymi Park Południowy i Krzyki oraz jedno wspólne miejsce odjazdu wraz z linią gminy Kobierzyce 862 z okolic dworca kolejowego.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content