W weekend namalują mural przy Dworcu Nadodrze

mat.pras.

Z inicjatywy mieszkańców przejście podziemne przy stacji Wrocław Nadodrze zamiast opinii publicznego szaletu zyska w ostatnich latach mural nawiązujący do do historii Nadodrza.

Kolej odświeżyła przejścia podziemne, zmieniono oświetlenie na wandaloodporne lampy led, wiaty na peronach nr 1 i 2 zostały wyremontowane, ostatnio dodano także kamery monitorujące tunel. Jesteśmy wdzięczni za te pierwsze kroki, jednak mimo jasnego światła i kamer białe ściany wciąż kuszą i praktycznie codziennie pojawiają się tam nowe napisy, które muszą być regularnie zamalowywane.

Mówi Piotr Kosicki, jeden z inicjatorów akcji.

Graficiarze to społeczność, która wzajemnie ceni się i szanuje i jak pokazują liczne przykłady z najbliższej okolicy, murale nie są zamalowywane. Artyści, którzy specjalizują się w wielkogabarytowych muralach, zdecydowali się zaprojektować coś specjalnie dla tego miejsca. Pracami zajmują się trzej artyści z grupy KOLEKTYF: Kamil Tobiasz, Bartosz Kędzierski, Bartosz Zieliński. Zaprojektowany przez nich mural jest bardzo funkcjonalny, ale też odnosi się do historii Nadodrza, zastosowana czcionka nawiązuje typograficznie do czcionki z napisu Dworzec Nadodrze.

Mural na wszelki wypadek zostanie pokryty powłoką antygraffiti.

Artyści rozpoczynają pracę 15 maja 2021. Akcję można wesprzeć na portalu: https://zrzutka.pl/vgc4mc

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content