Jarosław Gowin: „Tylko rząd Zjednoczonej Prawicy jest dzisiaj w stanie zapewnić Polsce rozwój”

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Trwa cykl konferencji Porozumienia pod hasłem #PolitykaOdNowa. Jednym z miast, które gościło Porozumienie Jarosława Gowina to Wrocław. W Stolicy Dolnego Śląska temat, jaki został poruszony dotyczył relacji Państwo – Kościół.

Nasz Poranny Gość – szef Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin podkreśla, że jest za modelem przyjaznego rozdziału Państwa od Kościoła.

W dalszej części rozmawialiśmy o powrocie gospodarki po pandemii.

– Pomoc finansowa ze strony państwa dla ratowania firm w pandemii nie jest pozbawiona skutków długofalowych. Jednym z nich jest wzrost długu publicznego. To przeszło 200 mld złotych, czyli około 9 % PKB – mówił w jednym z wywiadów Jarosław Gowin.

Zapytaliśmy, jak dużą cenę musimy zapłacić za to wsparcie?

– Zadłużyliśmy się na własny koszt i koszt następnego pokolenia – komentuje nasz Poranny Gość.

Kolejna sprawa dotyczyła Krajowego Planu Odbudowy, za którym głosowało Prawo i Sprawiedliwość wraz z Porozumieniem, a przeciwko była Solidarna Polska.

– Jeszcze wiele przed nami głosowań, w których będziemy myśleć inaczej, ale tylko rząd Zjednoczonej Prawicy jest dzisiaj w stanie zapewnić Polsce rozwój – zaznacza Jarosław Gowin.

Wicepremier Gowin dodaje, że w kwestii KPO to PiS i Porozumienie miało rację.

– Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy już się poprawiła i w najbliższym czasie zostać ma przedstawiony Polski Ład, czyli ogromny pakiet rozwiązań i działań po pandemii – dodaje wicepremier.

Wszystko wskazuje na to, że Krajowy Plan Odbudowy wróci z Senatu ponownie do Sejmu. Wicepremier Gowin podkreśla, że jeżeli dojdzie do kolejnego głosowania, to Zjednoczona Prawica odrzuci ewentualne senackie poprawki i ponownie przyjmie projekt. Szef Porozumienia uważa także, że lewica ponownie zagłosuje za KPO, ponieważ w innym wypadku w oczach wyborców straciłaby zaufanie.

Posłuchaj całej rozmowy:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content