Wrocławskie uczelnie uruchomiły centrum szczepień w Bibliotece UWr

Punkt szczepień w Bibliotece Uniwersyteckiej

Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu rozpoczęły akcję masowych szczepień studentów, pracowników uczelni oraz członków ich rodzin. Do końca czerwca drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 ma przyjąć ponad 12 tysięcy osób.

Punkt szczepień w Bibliotece Uniwersyteckiej już ruszył i przyjmuje nawet 500 osób dziennie. Od połowy maja liczba szczepionych zwiększy się kilkukrotnie, wyjaśnia prof. Przemysław Wiszewski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Nikogo nie zmuszamy do szczepień. Gorąco do nich przekonujemy. To nasza jedyna skuteczna broń w walce z wirusem. Podkreślał rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, prof. Piotr Ponikowski.

By bezpiecznie wrócić na uczelnie jesienią

Na razie jest to zakładowy punkt szczepień. Trwają rozmowy z innymi uczelniami, by dołączyć do akcji. Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego przypomina, jakie szczepionki będą do wyboru.

Jak wygląda samo szczepienie? Wyjaśnia lek. Kamila Rudy, pracująca w punkcie.

Masowe szczepienia akademickiej części Wrocławia miałyby trwać do końca czerwca. Zapisy odbywają się przez linki, które studenci i pracownicy otrzymują na swoje konta poprzez maila.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content