Radni miasta Wrocławia o sporze w Koalicji Obywatelskiej

fot. PJB

Bohdan Aniszczyk został nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Wrocławia. Za jego kandydaturą głosowało 19 radnych z  37 osobowe gremium. Czy poskleja pęknięcie w radzie i czy uda mu się współpracować z innymi klubami – te pytania zadajemy w audycji „Poranny Gość” .

-Będę chciał skleić większość rady – mówi wybrany ubiegłym tygodniu Bohdan Aniszczyk.

-Kłótnia w środowisku Koalicji Obywatelskiej nie służy miastu, mówi Dariusz Piwoński z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości .

Bohdan Aniszczyk sprzeciwiał się dofinansowywania z miejskiej kasy zabiegów in vitro czy uhonorowaniu Nagrodą Wrocławia Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Radny z PiS zaapelował na naszej antenie, by przewodniczący podjął działania ws. stanowiska dolnośląskiej solidarności w celu odebrania nagrody przyznanej dla Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

– Być może jakaś grupa zainteresowanych złoży petycję, podejmie inicjatywę, by odwrócić bieg wydarzeń, zaznacza przewodniczący Bohdan Aniszczyk.

19 oddanych głosów na Bohdana Aniszczyka każe przypuszczać, że ktoś z radnych PiS mógł oddać głos na obecnego przewodniczącego.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content