Drugi dzień wyścigowy na Partynicach

fot. Wiktor Rzeżuchowski/mat.pras.

W środę, 12 maja, o godz. 13.30 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice odbędzie się drugi dzień wyścigowy. W programie dnia znalazło się siedem gonitw na dystansach płaskich: trzy dla koni pełnej krwi angielskiej i cztery dla czystej krwi arabskiej.

Ze względu na covidowe obostrzenia wyścigi rozegrane zostaną bez udziału publiczności. Fani będą mogli śledzić zmagania jeźdźców podczas transmisji online na stronie torpartynice.pl, partynickim kanale YouTube oraz na FB/WyscigiKonneWroclaw.

Program drugiego mityngu to siedem gonitw: trzy dla koni pełnej krwi angielskiej i cztery dla czystej krwi arabskiej. Kilka ciekawych koni pobiegnie w gonitwie dla trzyletnich folblutów. Zgłoszony do Derby francuskiej hodowli Witcherma znakomity rodowód – jego ojcem jest francuski derbista Lawman, zaś ojciec matki, Giant’s Causeway, odniósł dziewięć zwycięstw, w tym pięć rangi G1. Był koniem roku w Wielkiej Brytanii i trzykrotnie czempionem reproduktorów w Stanach Zjednoczonych.

Dobre pochodzenie ma również francuska Hyderabadi, zwłaszcza ze strony matki, której ojciec Singspiel zwyciężał na najwyższym poziomie na całym świecie – wygrał pięć gonitw G1: Japan Cup, Canadian International, Dubai World Cup, Coronation Cup i Juddmonte International Stakes. Z kolei urodzony w Czechach Zimbardo, który jako dwulatek wygrał swój debiutancki wyścig, jest synem niemieckiego wicederbisty Zazou i Zielonej Herbatki, która wygrała Oaks na Partynicach i była trzecia w Derby.

Równie interesująco przedstawiają się rodowody kilku folblutów zgłoszonych do gonitwy dla koni 4-letnich i starszych. Ojciec irlandzkiego Barbarosy, Holy Roman Emperor, to czempion dwulatków w Europie, matka zaś jest po wspomnianym już Singspielu. Wyhodowany również w Irlandii Shuri jest synem angielskiego i irlandzkiego derbisty Camelota oraz córki legendarnego Danehilla, wielokrotnego czempiona reproduktorów w Australii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Francji. Irlandzkie pochodzenie ma też Make Sure, której ojcem jest dwukrotny zwycięzca G1 Make Believe, zaś ojciec matki – to irlandzki derbista Dylan Thomas, który wygrał także dwa wielkie wyścigi G1: Prix de l’Arc de Triomphe i King George VI & Queen Elizabeth Stakes.

W drugiej z gonitw dla 4-letnich i starszych folblutów dojdzie do ciekawego spotkania – na dystansie 2200 m rywalizować będzie dwóch zwycięzców Wielkiej Partynickiej, Trim i Spasski, którzy mają też na koncie zwycięstwa w gonitwach płaskich.

13:30 – start studia wyścigowego

13:30 – prezentacja koni (startujących w pierwszej gonitwie) w padoku wyścigowym

14:00 – start pierwszej gonitwy dnia

(mat.pras.)

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content