Ul. Wilczycka w Kiełczowie doczekała się przebudowy. Mieszkańcy wreszcie mają chodnik

fot. Radio Rodzina

Zakończyła się przebudowa ul. Wilczyckiej w Kiełczowie, gruntowanie został przebudowany niemal kilometrowy odcinek, który zyskał nie tylko nową nawierzchnię, ale również chodnik i ścieżkę rowerową.

– Inwestycja pochłonęła ponad 7 mln zł, gro środków otrzymaliśmy z programów rządowych – mówi starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki.

– Przebudowa ul. Wilczyckiej to skok cywilizacyjny – komentuje dla Radia Rodzina, wójt gminy Długołęka – Wojciech Błoński.

– Od 2011 r. staraliśmy się, aby ta droga została zmodernizowana – zaznacza Anna Chmielewska, w-ce przewodnicząca Rady Powiatu Wrocławskiego.

Zapytaliśmy również mieszkańców, jak oceniają nowo oddaną drogę. Jeden z naszych rozmówców zwrócił uwagę na brak przejść dla pieszych w kluczowych miejscach.

Zgłoszony przez mieszkańców problem z brakiem wystarczającej ilości przejść dla pieszych, dostrzega również Zarząd Powiatu Wrocławskiego.

Powstanie chodników w miejscu, gdzie ich nie było, wiązało się z odebraniem niektórym mieszkańcom kawałka ich ziemi. Zapytaliśmy jedną z mieszkanek, która oddała część swojego ogrodu na rzecz powstania chodnika, jak ocenia tę inwestycję?

W ramach przebudowy ul. Wilczyckiej powstało pierwsze rondo na drodze należącej do Powiatu Wrocławskiego. Teraz powiat chce, aby rondo nosiło imię papieża Jana Pawła II.

Zarząd wysłał już pismo do Rady Sołeckiej, w którym prosi o rekomendację tego pomysłu. Ostatnie słowo należeć będzie w tej sprawie do władz Gminy Długołęka. Do tematu powrócimy.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content