MPK łagodzi obostrzenia w komunikacji miejskiej

Fot. mat. pras.

Miejski przewoźnik przygotowuje się do łagodzenia obostrzeń. Informacje o limitach i liczbie osób, które mogą wejść do pojazdu pojawią się 15 maja na drzwiach wrocławskich autobusów i tramwajów.

W Rozporządzeniu Rady Ministrów z 6 maja (źródło: https://bit.ly/3nXnE0x) widnieje zapis, który pozwala przewoźnikom przewozić nie 30%, a 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. To dobra wiadomość dla wszystkich osób korzystających z komunikacji miejskiej.

Łagodniejsze limity komentuje prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

Jest to dobra wiadomość nie tylko dla pasażerów komunikacji miejskiej, ale również dla przewoźników. Tak ostre limity w transporcie publicznym bywają trudne do wyegzekwowania, co widzą wszyscy podróżni. Jest to widoczne zwłaszcza teraz, gdy wielu maturzystów pojawia się w tramwajach czy autobusach. – mówi szef przewoźnika.

-Jednocześnie chcę przypomnieć o kwestii bezpieczeństwa. Zarówno badania z Francji, Niemiec czy Hongkongu pokazują, że liczba zakażeń, do których doszło w autobusach i tramwajach jest znikoma. Zwłaszcza w porównaniu do ryzyka zarażenia się w biurze czy w domu.

mat. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content