Absolwentka PWr z Nigerii cyfrowym ambasadorem Polski

mat. prasowe

Grace Awhobiwom Abu-Undiyaundeye, która ukończyła Wydział Elektroniki PWr, otrzymała tytuł Digital Ambasadora NAWA. Będzie promowała Polskę, prezentując własne doświadczenia w kontaktach z obywatelami, kulturą i językiem.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej już po raz drugi ogłosiła konkurs na cyfrowego ambasadora Polski. W tegorocznej edycji do organizatorów spłynęło ponad 100 aplikacji studentów i absolwentów z zagranicy. Jury wyłoniło 32 osoby z 29 krajów. Będą oni reprezentowali kulturę oraz życie studenckie w Polsce ze swojej perspektywy. Ich działania mają pomóc przekonać kolejnych studentów, że nasz kraj to świetne miejsce do studiowania.

Jedną z laureatek konkursu została Grace Awhobiwom Abu-Undiyaundeye, pochodząca z Nigerii absolwentka Wydziału Elektroniki.

– Grace Awhobiwom od początku studiów wykazywała się ogromnym zaangażowaniem i pracowitością – mówi Anna Rogalska, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWr, która zgłosiła absolwentkę do udziału w konkursie. – Jej przykładne podejście do nauki zaowocowało bardzo wysoką oceną na dyplomie i tym, że już w trakcie studiów znalazła zatrudnienie w renomowanej zagranicznej korporacji z siedzibą we Wrocławiu.

Ogromną pasją Grace Awhobiwom są media społecznościowe. Jest aktywna na Facebooku, Instagramie, Twitterze, ale też prowadzi bloga. – Ponadto od pół roku prowadzi własny kanał na YouTube, gdzie umieszcza filmy o życiu w Polsce i możliwościach studiowania na naszych uczelniach – opowiada Anna Rogalska.

Głównym zadaniem naszej absolwentki będzie teraz przekonanie osób z Nigerii, ale też z innych krajów, rozważających Polskę jako miejsce, gdzie chcieliby kontynuować edukację, że to dobry wybór. Obecnie aktywnie działa również na rzecz promocji Politechniki Wrocławskiej, m.in. uczestniczyła w kampaniach rekrutacyjnych i promocyjnych prowadzonych na Instagramie.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content