Samorządy mogą włączyć się w projekt Cyklostrady

mat. prasowe

Ponad 1800 kilometrów długości będzie miała Cyklostrada Dolnośląska – koncepcja długodystansowych dróg rowerowych w regionie. Warty około 850 milionów złotych projekt poprawi dostępność transportową regionu, zintegruje lokalne drogi rowerowe i powiąże je z dolnośląską siecią kolejową. Samorząd Województwa zachęca gminy do włączenia się w projekt.

– To jedna z najważniejszych inwestycji tej kadencji realizowanej przez Samorząd Województwa, mówi Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa

Cyklostrada łączy ośrodki miejskie, ale głównie skupia się na atrakcjach, dodaje Tymoteusz Myrda.

Andrzej Kredkowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa zaznacza, że w najbliższych latach będzie to sztandarowa inwestycja w województwie.

Wiceprzewodniczący dodaje, że samorządy mogą jeszcze włączyć się w inicjatywę i przedstawia trasy rowerowe w gminach, które będą objęte planem.

Projekt Cyklostrady Dolnośląskiej oparty jest o sieć głównych tras rowerowych obejmujących swoim zasięgiem cały region, łącząc się również z trasami rowerowymi po stronie czeskiej i niemieckiej. Projekt tworzony jest w oparciu o obiektywne kryteria i zapewnia między innymi obsługę atrakcji turystycznych, połączenie z najważniejszymi ośrodkami regionu i jest zintegrowany z komunikacją zbiorową.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content