Wolność religijna na świecie. Raport PKWP 2021

Fot. ACN International

Prześladowania, przestępstwa i dyskryminacja religijna to najczęstsze formy ograniczania wolności religijnej – tak wynika z międzynarodowego raportu stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, który właśnie ukazał się w języku polskim.

Badania prowadzone w 196 krajach na świecie pokazują, w których obszarach łamane są lub nadużywane prawa związane z wolnością religijną. Raport prezentuje dane zebrane w latach 2018-2020.

-Trudna sytuacja jest obecnie w Azji, gdzie do walki z religią używa się nowoczesnych technologii – mówi Tomasz Zawal, dyrektor poznańskiego biura stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Raport liczy 800 stron. W podsumowaniu czytamy, iż połowa ludności świata zamieszkuje kraje, w których prześladowania związane są z zagrożeniem życia i zdrowia.

-Te obszary to m.in. Libia, Nigeria, Czad, Iran, Indie czy Bangladesz – dodaje redaktor polskiego wydania.

Tomasz Zawal przypomina też, że krwawe ataki dżihadystów na wyznawców innych religii są w państwach Afryki na porządku dziennym.

Więcej o raporcie na stronie Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

POSŁUCHAJ:

Rozmowa z Tomaszem Zawalem, dyrektorem biura regionalnego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Poznaniu, redaktorem polskiego wydania Podsumowania „Wolność Religijna na świecie. Raport 2021”.

Autor: Kinga Waliszewska, ACN Polska

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content