Rekrutacja do żłobków we Wrocławiu- planowana przerwa w naborze [DATY]

fot. Radio Rodzina

Obecnie trwa wiosenno-letnia rekrutacja na wolne miejsca w żłobkach na okres od 1 września 2021 r. W czasie tego naboru trzykrotnie wstrzymywane będzie przyjmowanie wniosków. Przerwy zaplanowano, by przeprowadzić prace w systemie rekrutacyjnym. Sprawdź, kiedy planowane są przerwy w rekrutacji i ile miejsc czeka na dzieci we wrocławskich żłobkach.

Miasto rozstrzygnęło konkurs na dofinansowanie blisko 4 tys. miejsc w żłobkach niepublicznych. Dofinansowanych zostanie 1946 miejsc kontynuowanych oraz 1938 miejsc przeznaczonych do rekrutacji.

Obecnie w systemie są 2262 miejsca w placówkach publicznych i 3884 w placówkach niepublicznych. Tyle samo będzie od 1 września 2021 r.

– We Wrocławiu na miejsce w żłobku od września 2021 r. zapisanych jest  2100 maluchów, których oboje rodziców pracuje oraz 607 dzieci, których tylko jeden albo żadne z rodziców nie pracuje. Dla tych maluchów w placówkach publicznych i niepublicznych z dofinansowaniem, będziemy mieli ponad 3 tys. miejsc. Wyniki rekrutacji ogłosimy 1 lipca – informuje Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

Od 25 maja br. rodzice zobaczą stan wolnych miejsc na 1 września oraz swoją pozycje na liście oczekujących.

Planowane przerwy w systemie

Pierwsza przerwa

planowana jest od 6 do 24 maja i będzie przeznaczona na aktualizację danych, tj.: wprowadzanie do systemu informacji o nowych żłobkach, aktualizacji grup wiekowych, przynoszenie dzieci z kontynuacji do nowych grup wiekowych.

Druga przerwa

odbędzie się 8 czerwca. Wtedy wstrzymana zostanie możliwość logowania się do systemu po raz drugi. W tym czasie system będzie przydzielał miejsca oczekującym w taki sposób, by jak największa liczba dzieci została zakwalifikowana.

Wyniki kwalifikacji będą znane 1 lipca, do 8 lipca rodzice będą mieli czas na złożenie dokumentów a do 16 lipca czas na podpisanie umowy.

Trzecia przerwa 

systemu przeprowadzana będzie od 9 do 15 lipca. Po niej przywrócony zostanie system do trybu rekrutacji ciągłej.

Rekrutacja do żłobków w systemie ciągłym

We Wrocławiu rekrutacja do żłobków prowadzona jest w sposób ciągły. Wnioski o przyjęcie można składać przez cały rok. Również przez cały rok przydzielane są dzieciom miejsca. Wyjątkiem jest okres wiosenno-letni, podczas którego jednocześnie przydzielana jest duża liczba miejsc wolnych od września, uwalnianych przede wszystkim przez dzieci idące do przedszkoli i zmieniające grupy w żłobkach. Aby przeprowadzić ten nabór system rekrutacyjny musi zostać zaktualizowany o informacje o wolnych od września miejscach, nowych żłobkach i grupach.

inf: www.wroclaw.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content