Minister Ociepa o Krajowym Planie Odbudowy

wikipedia

Za nami jedno z najważniejszych głosowań w Sejmie, chodzi tu o Krajowy Plan Odbudowy, który ma podnieść gospodarkę po pandemii koronawirusa. Za przyjęciem funduszu głosowało 290 posłów, 33 było przeciw, a 133 wstrzymało się.

Koalicja Obywatelska od początku deklarowała, że nie poprze tego projektu, choć inne ugrupowania nie były tak radykalne w swoich poglądach.

Wielu polityków uważa, że najważniejsze jest utrzymanie władzy, a nie dobro wspólne – komentował na naszej antenie postawę Koalicji Obywatelskiej, wiceminister wiceminister obrony narodowej, wiceprezes Porozumienia Jarosława Gowina – Marcin Ociepa.

Za KPO opowiedziały się takie ugrupowania, jak Nowa Lewica, Razem, Wiosna, czy PSL. Zapytaliśmy, czy poparcie ze strony lewicy jest zaskoczeniem?

Koalicja Obywatelska chciała przesunięcia głosowania o 14 dni, aby jeszcze przedyskutować wiele kwestii związanych z tym budżetem, szczególnie na szczeblu samorządowym, bo tam trafią głównie środki na wsparcie po pandemii.

Nasz Poranny Gość zaznacza, że za każdym razem opozycja chce odroczenia posiedzenia Sejmu.

W ramach Funduszu Odbudowy Polska ma otrzymać łącznie ok. 58 mld euro, a dokładnie 23,9 mld euro w formie dotacji oraz 34,2 mld euro, jako pożyczka.

– Grzechem byłoby nie wziąć tych pieniędzy – podkreśla minister Ociepa.

Przeciwko Krajowemu Planowi Odbudowy głosowało ugrupowanie Zbigniewa Ziobry – Solidarna Polska oraz Konfederacja. Koalicja Obywatelska (PO, Inicjatywa Polska, Nowoczesna i Zieloni) wstrzymała się od głosu.

Zapraszamy do posłuchania rozmowy z ministrem Marcinem Ociepą w temacie KFO oraz o zbliżających się kongresach Porozumienia Jarosława Gowina:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content