Kolejne utrudnienia w związku z budową tramwaju na Popowice

fot. Radio Rodzina

Mieszkańcy Wrocławia i przyjezdni będą musieli przyzwyczaić się do zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu przy ul. Milenijnej i Popowickiej, to efekt rozpoczynających się tam robót w związku z budową tramwaju na Popowice.

O tym, co w ramach inwestycji w tym miejscu będzie realizowane opowiada Michał Kunicki z Wrocławskich Inwestycji.

Z Mostu Milenijnego kierowcy będą mieli po przebudowie łatwiejszą możliwość skrętu w lewo – dodaje urzędnik.

O utrudnieniach, które czekają na mieszkańców od 8 maja na skrzyżowaniu Milenijnej z Popowicką opowiada Andrzej Brzoza z Wydziału Inżynierii Miejskiej.

W kierunku zachodnim utrzymana będzie tylko relacja prawoskrętna, czyli nie będzie można pojechać prosto – dodaje Andrzej Brzoa.

Dodatkowo utrudnienia czekają na podróżujących komunikacją miejską. Zmiany dotyczą na ten moment tylko podróżujących autobusami, tramwaje będą jeździły bez zmian.

Szczegóły przybliża Adam Więcek z Wydziału Transportu.

Przystanek autobusowy „Kwiska”, który zlokalizowany jest na torowisku tramwajowym przy ul. Legnickiej, zostanie przeniesiony na ul. Wejherowską, za skrzyżowanie z ul. Legnicką – dodaje Adam Więcek.

Utrudnienia potrwają przez ok. 6 miesięcy. Cała inwestycja związana z tramwajem na Popowice wyniesie miasto blisko 222 mln zł, z czego ponad 75 mln zł pochodzi z unijnych dotacji.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content