Kolejna edycja Mikrograntów!

mat. pras. SKW

Strefa Kultury Wrocław wraz z Fundacją Umbrella ogłaszają harmonogram naboru i zapraszają do udziału w majowej odsłonie Mikrograntów. Mieszkańcy Wrocławia swoje propozycje na społeczne inicjatywy będą mogli zgłaszać od 1 do 15 maja. W wakacje i wczesną jesienią w całym mieście zrealizowanych zostanie kilkadziesiąt nowych projektów.

Mówił Kajetan Buturlak ze Strefy Kultury Wrocław.

– Jak co roku nabór do Mikrograntów podzielony jest na trzy ścieżki – dodaje nasz rozmówca.

Zwycięskie projekty w ramach miejskiego programu mogą liczyć na wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Działania mogą być realizowane do 30 września (a w przypadku ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych aż do 31 października). Formularze zgłoszeniowe pojawią się 1 maja na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty/.

Spotkania informacyjne i warsztaty 

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programem będą mogły wziąć też udział w specjalnych warsztatach i szkoleniach dedykowanych każdej ze ścieżek. Zajęcia online dla przedstawicieli organizacji pozarządowych odbędą się 4 i 5 maja, dla osób fizycznych i grup nieformalnych 5 maja, a warsztaty dla młodzieży zaplanowano na 6 maja. Projekty skonsultować będzie można także w trakcie trwania naboru mailowo oraz telefonicznie.

inf. pras. Strefa Kultury Wrocław/ wł. MC/RR

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content